RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Czy ekologom uda się zablokować Nord Stream 2? Niemiecki urząd zdecydował

Budowa Nord Stream 2 ma być wznowiona jeszcze w maju (fot. Sean Gallup/Getty Images)
Budowa Nord Stream 2 ma być wznowiona jeszcze w maju (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii zezwolił dziś na kontynuację budowy gazociągu Nord Stream 2. Na początku maja prace zostały wstrzymane po tym, gdy niemieccy działacze ruchów ekologicznych złożyli skargi do sądu administracyjnego w Hamburgu.

Nord Stream 2. Niemcy myślą o „planie B”

Niemiecki dziennik „Die Welt” informuje, że w kręgach rządowych pojawiają się rozważania na temat „planu B” w sprawie spornego gazociągu Nord...

zobacz więcej

Skargi wniesione przez Związek Ochrony Przyrody i Deutsche Umwelthilfe dotyczyły ostatniej nitki gazociągu w niemieckiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku. Zdaniem działaczy ruchów ekologicznych miałaby ona przebiegać przez obszar ochrony ptaków morskich. Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii zasłaniał się argumentem, że występuje tam i tak intensywny ruch statków.

Jak dowiedziały się media, sprzeciw organizacji ekologicznych nie przyniósł rezultatów. W dzisiejszym oświadczeniu hamburskiego urzędu czytamy, że „tak krótkie odcinki gazociągu nie będą miały negatywnego wpływu na chronione gatunki ptaków”.

Prace na niemieckich wodach mogą zatem zostać wznowione na końcu maja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej