RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Szef Onetu zaniepokojony. Doszukał się homofobii w Polskim Ładzie

Polski Ład budzi wiele emocji (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Polski Ład budzi wiele emocji (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

„Osoby LGBT, które są bogate — czyli zarabiają więcej niż 7 tys. zł brutto, bo to rząd uważa za bogactwo — mają przechlapane” – skomentował propozycje przedstawione w Polskim Ładzie redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk. Wpis dziennikarza zaskoczył wielu internautów. Zareagowała m.in. oburzona posłanka Lewicy.

Kwota wolna od podatku. Sami o to apelowali, teraz ostro krytykują

– Praca w Polsce musi się opłacać – mówili w marcu tego roku Borys Budka i Rafał Trzaskowski z PO. Zaznaczali, że kwota wolna od podatku jest w...

zobacz więcej

Rząd zaprezentował Polski Ład. Jedną z głośniejszych zapowiedzi jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i podniesienie drugiego progu podatkowego z 85 tys. zł do 120 tys.

W najbliższych sześciu latach wydatki na zdrowie zostaną zwiększone do 7 proc. w relacji do PKB. Już w 2023 r. osiągną one poziom 6 proc. PKB. Z kolei program „Mieszkanie bez wkładu własnego” zwiększy dostępność możliwości sfinansowania własnego mieszkania.

Zobacz także:  Orlen zamieścił reklamowy tekst w gazetach Polska Press. Redaktor z Onetu na tropie

Tymczasem Bartosz Węglarczyk ocenił, że te i inne zmiany mogą dotknąć mniejszości seksualne w Polsce – lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe.

„Osoby LGBT, które są bogate — czyli zarabiają więcej niż 7 tys. zł brutto, bo to rząd uważa za bogactwo — mają przechlapane. Są dziś równo łomotane przez tych, którzy im odmawiają praw oraz przez tych, którzy się tych praw dla nich domagają” – napisał szef Onetu. W hasztagu dodał z kolei „#PopapranaRzeczywistośćLgbt”.

Politolog: Zjednoczona Prawica dała mocny sygnał. Platforma ma potężny problem

– Polski Ład jest bardzo ambitny. Z jednej strony skupia się na twardym elektoracie PiS, ale z drugiej jest zdecydowanym ukłonem w kierunku klasy...

zobacz więcej

„Czy ja tu widzę instrumentalne wykorzystanie osób LGBT w dyskusji? Nie pierwszy to raz” – pisze jeden z internautów.

„Chciałabym poznać proces myślowy jaki tutaj zaszedł” – dodaje kolejna z użytkowniczek sieci.

W podobnym tonie wypowiedziała się posłanka Lewicy. Anna-Maria Żukowska wytknęła dziennikarzowi, że kwestię problemów, z jakimi zmagają się osoby LGBT, traktuje instrumentalnie – jako narzędzie walki z Prawem i Sprawiedliwością.

Zobacz także:  Czarzasty ujawnia. Budka i Kosiniak chcieli obalić rząd

„Wasza orientacja i tożsamość psychoseksualna będzie wykorzystywana instrumentalnie zawsze wtedy, gdy trzeba będzie dowalić PiS. Ale gdy w kampanii przyjdzie się upomnieć o wasze prawa, to każe wam się zamilknąć, żeby PiS nie wygrał” – wskazuje Anna-Maria Żukowska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej