RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Marcin K. szpiegował na rzecz Rosji. Przekazywał informacje z zakresu wojskowości

Operacja ABW i kolejne zatrzymanie szpiega (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)
Operacja ABW i kolejne zatrzymanie szpiega (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)

ABW zatrzymało Marcina K. Mężczyzna podejrzany jest o szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu. Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że K. nawiązał współpracę z wywiadem Federacji Rosyjskiej i przekazywał informacje z zakresu wojskowości.

ABW zatrzymało mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo

Zarzut działania na rzecz obcego wywiadu usłyszał mężczyzna, zatrzymany w ubiegłym tygodniu przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa...

zobacz więcej

Jak poinformował rano portal tvp.info, na polecenie prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK w Warszawie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej kwalifikowane z art. 130 par. 1 kodeksu karnego.

„Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa podejrzanego jak również grożącą mu wysoką karę prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania” – podał Dział Prasowy PK. Marcin K. został tymczasowo aresztowany.

Z informacji portalu tvp.info wynika, że mężczyzna nie był osobą publiczną. Dowiadujemy się, że K. w prokuraturze przyznał się do współpracy z wywiadem Rosji. Przekazywał informacje z zakresu wojskowości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej