RAPORT

Wojna na Ukrainie

Czy Rafał Brzozowski wystąpi na Eurowizji? Jest komentarz artysty

Rafał Brzozowski (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Rafał Brzozowski (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

W polskiej ekipie na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji stwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował w sobotę Europejska Unia Nadawców. Głos w sprawie zabrał reprezentant Polski, Rafał Brzozowski.

Występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji zagrożony? Koronawirus w polskiej ekipie

W polskiej delegacji na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji stwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował w sobotę Europejska Unia Nadawców....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Występ Brzozowskiego na żywo na Eurowizji 2021 będzie zależał od wyniku testów PCR, które polska delegacja wkrótce przejdzie. Wiadomo już natomiast, że wokalista nie będzie mógł uczestniczyć osobiście w ceremonii otwarcia.

„Podczas rutynowego testu po przybyciu na miejsce Konkursu Piosenki Eurowizji w sobotę 15 maja jeden z członków polskiej delegacji uzyskał wynik pozytywny na obecność COVID-19. Przed wylotem z Polski członkowie polskiej delegacji mieli wykonane obowiązkowe testy PCR i wszyscy mieli wynik ujemny. (…) W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy konkursu (niderlandzcy publiczni nadawcy: NPO, NOS, AVROTROS oraz Europejska Unia Nadawców) podjęli decyzję, że polska delegacja nie weźmie osobiście udziału w Turquoise Carpet w niedzielę, 16 maja. ” – czytamy na oficjalnym profilu Eurowizja TVP na Facebooku.

Jak wskazano, polska delegacja „połączy się zdalnie z mediami oraz fanami konkursu podczas ceremonii otwarcia”. Głos w sprawie zabrał także reprezentujący nasz kraj Rafał Brzozowski.

– W naszej ekipie jeden z testów był pozytywny, czyli wykryto COVID. To oczywiście nie jest ekipa bezpośrednio występująca na scenie, natomiast chciałbym, żebyście wiedzieli, jaka jest sytuacja. Musieliśmy zostać poddani samoizolacji, taki jest protokół. Najbliższe kilka dni będziemy spędzać w pokojach sami. Czekamy na wyniki testów PCR. My mieliśmy te testy negatywne, ja czuję się świetnie, tancerze czują się świetnie, część ekipy świetnie, nawet osoba zarażona czuje się bardzo dobrze. Bezpieczeństwo jest najważniejsze w tym wszystkim. Trudno, czasami trzeba zrozumieć to, co jest poza naszymi możliwościami – powiedział wokalista na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.


Udział Polaka w Eurowizji nie jest jednak prawdopodobnie zagrożony, gdyż organizatorzy konkursu dysponują nagraniami zapasowymi, które mogą wyemitować w przypadku wystąpienia objawów koronawirusa u uczestników. Polska ekipa zrealizowała takie nagranie 20 marca w hali Transcolor pod Warszawą.

Konkurs Piosenki Eurowizji oficjalnie rozpocznie się w niedzielę wieczorem w Rotterdamie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej