RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poszukiwania nastolatka z Ledna. Z Odry wyłowiono ciało

Ekipy poszukiwawcze pracowały na Odrze w kilku lokalizacjach (fot. PAP/Lech Muszyński)
Ekipy poszukiwawcze pracowały na Odrze w kilku lokalizacjach (fot. PAP/Lech Muszyński)

W Odrze niedaleko Ledna zostały w niedzielę odnalezione zwłoki 15-latka z tej wsi, który zaginął 10 maja wraz z 13-letnim kolegą – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Ciało młodszego z chłopców wyłowiono z Odry w piątek.

Dwieście osób szuka nastolatków z Ledna. Kolejna doba akcji [WIDEO]

Trwa trzecia doba poszukiwań 13- i 15-latka ze wsi Ledno w Lubuskiem, którzy zaginęli w poniedziałek. W czwartek od rana w działaniach bierze...

zobacz więcej

Maludy dodał, że w rejonie Ledna od rana w niedzielę trwały zaplanowane działania policji. Zwłoki znajdowały się przy brzegu Odry. Po wyciągnięciu ich z wody przeprowadzono oględziny. Tożsamość chłopca potwierdziła rodzina, a prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji.

– Niestety finał zaginięcia 13- i 15-latka okazał się tragiczny. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod kątem nieszczęśliwego wypadku. Zrobimy wszystko, by wyjaśnić jego okoliczności – powiedział Maludy.

15-latek i 13-latek, koledzy z Ledna w Lubuskiem, zaginęli w poniedziałek 10 maja. Po tym, jak w piątek znaleziono w Odrze zwłoki młodszego z chłopców, główne działania koncentrowały się na rzece – informował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Ekipy poszukiwawcze pracowały na Odrze w kilku lokalizacjach: w rejonie Brodów, Krosna Odrzańskiego, Cybinki i Słubic. Sprawdzane były brzegi, koryto rzeki i jej dno przy użyciu sonarów, echosond i specjalnego robota. W akcję zaangażowanych było ok. 200 ludzi.

CZYTAJ TAKŻE: Poszukiwania nastolatków z Ledna. Z Odry wyłowiono ciało jednego z chłopców

źródło:

Zobacz więcej