RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Wiele obiecaliście i nie dotrzymaliście”. Wpadka posła KO

Polski Ład nie zyskał sympatii największej partii opozycyjnej. W programie „Woronicza 17” poseł KO Robert Kropiwnicki przestrzegał, że może to być kolejna niedotrzymana obietnica rządu PiS. – Ten rząd obiecał już bardzo dużo, także mieszkańcom wsi – stwierdził, podając jako przykład program dot. oczek wodnych. Ale właśnie ten program został już jednak zrealizowany – w 2020 roku.

Polski Ład dla rolników. Nie tylko większe dopłaty do paliwa

Zwiększenie stawki dopłat do paliwa rolniczego ze 100 do 110 zł za ha; przygotowanie ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym; mniejsza biurokracja...

zobacz więcej

Po prezentacji Polskiego Ładu o nowym społeczno-gospodarczym programie PiS krytycznie wypowiadają się przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. W niedzielę na antenie TVP Info poseł Robert Kropiwnicki pytał rządzących, „z czego sfinansują” wszystkie zapowiedzi programowe.

Przekonywał też, że nie wierzy, by partia rządząca dotrzymała słowa.

– Ten rząd obiecał już bardzo dużo, także mieszkańcom wsi. PKS obiecywaliście, obiecywaliście oczka wodne, obiecywaliście dziesiątki różnych rzeczy, których nie dotrzymał ten rząd. Nie da się bronić tych różnych bajek Morawieckiego, z których niewiele zostało, a są kolejne obietnice – argumentował Kropiwnicki w programie „Woronicza 17”.

Jednak „obiecane oczka wodne” – o których grzmiał poseł KO – zostały zrealizowane w ramach programu „Moja Woda” jeszcze w ubiegłym roku.

Szanuj wodę! Dołącz do programu „Moja Woda”  

Niemal 400 wniosków na kwotę prawie 2 milionów złotych złożono w pierwszym tygodniu naboru w programie „Moja Woda” – poinformował wiceprezes...

zobacz więcej

Program wystartował 1 lipca 2020 roku i z marszu zaczął bić rekordy popularności. Właściciele domów chętnie korzystali z dofinansowania na budowę oczek wodnych, które mają pomóc w walce z pogłębiającą się wraz ze zmianami klimatu suszą. Dotacja na przydomową instalację, zatrzymującą wody opadowe lub roztopowe sięgała 5 tys. zł.

Jak skorzystać z programu „Moja Woda”?


Program był rządowy, ale głośno zrobiło się o nim dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który w kampanii prezydenckiej zapowiadał wsparcie walki z suszą za publiczne pieniądze.

Jeszcze tylko do 10 czerwca tego roku będzie można składać elektroniczne wnioski do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach drugiego, kończącego się już naboru w programie „Moja Woda”.

Do 7 maja do wojewódzkich funduszy wpłynęło 14,5 tys. wniosków na łączną kwotę ponad 69 mln złotych, które w 68 proc. wyczerpują budżet naboru w 2021 roku przewidziany w wysokości 100 mln zł – podaje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Zobacz także: „Moja Woda”. Jak skorzystać z dotacji?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej