RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kropiwnicki pyta o pieniądze. Stachowiak-Różecka: Oczywiście, że damy radę [WIDEO]

Obiecywać jest zawsze łatwo, ale z czego wy to sfinansujecie – mówił o przedstawionym przez liderów Zjednoczonej Prawicy programie Polski Ład poseł KO Robert Kropiwnicki. W programie „Woronicza 17” przedstawiciel opozycji argumentował, że rząd nie ma własnych pieniędzy. – Panie pośle, my tak rządzimy od 5 lat, że wzrost dochodów państwa to 45 proc. więcej w porównaniu do tego, co nam zostawiliście – odpowiedziała mu posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.

Platforma nie mogła sprawić lepszego prezentu Kaczyńskiemu. PiS i PO odkryli karty

Kiedy premier Mateusz Morawiecki prezentował konkretne pomysły i rozwiązania problemów, Rafał Trzaskowski przyznawał, że jego partia dopiero...

zobacz więcej

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa, na której prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli program społeczno-gospodarczy na okres pocovidowy, a którego fundamenty to m.in.: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Kropiwnicki: Czy będziemy płacić wyższe podatki?


– My jesteśmy wszyscy zainteresowani tym, czy będziemy płacić wyższe podatki czy nie. Obiecywać jest zawsze łatwo, ale z czego wy to sfinansujecie? No z naszych pieniędzy, wszyscy Polacy za to zapłacą i dlatego każdy chce wiedzieć: ile zapłaci więcej – mówił na antenie TVP Info Robert Kropiwnicki. Jak podkreślił poseł KO, „rząd nie ma własnych pieniędzy”.

Protestowała przeciwko takiemu pojmowaniu programu Polski Ład posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS). Odpowiadając przypomniała, że za rządów PO zawsze brakowało pieniędzy w budżecie, które rząd Zjednoczonje Prawicy znalazł uszczelniając system podatkowy.

– Panie pośle, my tak rządzimy od 5 lat, że wzrost dochodów państwa to 45 proc. więcej w porównaniu do tego, co nam zostawiliście. Więc na pytanie, czy my potrafimy i damy radę: oczywiście, że damy radę – odpowiedziała politykowi Platformy.

Ekonomista PKO BP: Polski Ład może przyspieszyć już przyszłoroczny wzrost PKB

O ile Fundusz Odbudowy dla niektórych europejskich gospodarek będzie faktycznie Funduszem Odbudowy, bo pandemia bardzo poturbowała tamte...

zobacz więcej

– Jasne, jasne – komentował, wskazując na inflację poseł Kropiwnicki.

PSL widzi naśladownictwo


Z kolei poseł PSL Władysław Bartoszewski komentując Polski Ład stwierdził, że „odbiera naśladownictwo jako formę pochlebstwa”.

– Przynajmniej trzy z naszych postulatów, dawno zgłoszonych do Sejmu jako projekty ustaw, zostały wkomponowane w Polski Ład – mówił gość TVP Info.

Zobacz także: Prof. Modzelewski o tym, jak sfinansować reformę podatkową z Polskiego Ładu

źródło:
Zobacz więcej