RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak na dom najstarszego przywódcy Hamasu

„Operacje Izraela będą kontynuowane tak długo, jak będzie to konieczne” (fot. Majdi Fathi/NurPhoto via Getty Images)
„Operacje Izraela będą kontynuowane tak długo, jak będzie to konieczne” (fot. Majdi Fathi/NurPhoto via Getty Images)

Po spokojnej nocy w niedzielę rano wznowiona została wymiana ognia między Izraelem a Palestyńczykami. Według izraelskiej armii zaatakowany został dom najstarszego przywódcy Hamasu Yahyi Sinwara.

Sekretarz Generalny ONZ oburzony izraelskim atakiem w Strefie Gazy

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres jest „oburzony” „rosnącą liczbą ofiar cywilnych” i „głęboko zaniepokojony” izraelskim atakiem na budynek,...

zobacz więcej

Jak podaje izraelskie radio „Kan” Hamas wystrzelił w niedzielę rano 55 rakiet w kierunku środkowego i południowego Izraela. W odpowiedzi izraelskie wojsko zrzuciło co najmniej 100 bomb na budynki i bunkry Hamasu w środkowej i północnej części Strefy Gazy.

– Operacje Izraela w Strefie Gazy będą kontynuowane tak długo, jak będzie to konieczne, aby osiągnąć nasze cele – zapowiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu . Z kolei jeden z przywódców Hamasu Ismail Hanidża oświadczył, że „opór Palestyńczyków nie ustąpi”.

Jednym z celów działań armii izraelskiej w niedzielę rano był dom najstarszego przywódcy Hamasu Yahyi Sinwara w mieście Chan Junus w południowej Strefie Gazy.

Według telewizji al-Dżazira po stronie palestyńskiej zginęły cztery osoby, kilkadziesiąt jest rannych. Zniszczone zostały dwa budynki mieszkalne.

Ile osób zmarło?


Zgodnie z ostatnim bilansem palestyńskich służb medycznych w Strefie Gazy do tej pory zginęło co najmniej 149 osób, w tym 41 dzieci. Około 950 osób zostało rannych. 13 Palestyńczyków zginęło także na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Po stronie izraelskiej zginęło co najmniej 10 osób, w tym jedno dziecko.

źródło:

Zobacz więcej