RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

17. Noc Muzeów. Długa kolejka przed Zamkiem Królewskim

Ponad stuosobowa kolejka przed Zamkiem Królewskim w Warszawie, tłum przed Muzeum Narodowym, kilkadziesiąt osób oczekujących na wejście do Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki. Zwiedzający tłumnie uczestniczyli w 17. Nocy Muzeów. W tym roku wystawy obejrzeć można było tradycyjnie i online.

Zamek Królewski świętuje Konstytucję 3 maja [WIDEO]

Wystawa „Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” na Zamku Królewskim w Warszawie przypomina znaczenie...

zobacz więcej

Noc Muzeów na Zamku Królewskim w Warszawie odbywała się pod hasłem „Zakochani w Zamku”. Na specjalnie przygotowanej Trasie Królewskiej, z Apartamentami – Królewskim i Wielkim, znalazły się również wystawy czasowe, w tym najnowsza pt. „Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”.

Udostępniono też specjalną ścieżkę zwiedzania powiązaną z wystawą czasową „Traktat ryski – odzyskane dziedzictwo” z oznaczeniem dzieł sztuki odzyskanych na mocy postanowień traktatu i prezentacją „Pasów kontuszowych z kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie”.

Wieczorem przed wejściem do Zamku ustawiła się kilkusetosobowa kolejka, która sięgała przez cały plac Zamkowy, aż do ulicy Piwnej.

Zobacz także: Zwiedzanie Zamku Królewskiego


źródło:
Zobacz więcej