RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Puchar Anglii. Piłkarze Leicester City z flagą Palestyny

Piłkarze Leicester City sięgnęli po Puchar Anglii (fot. PAP/EPA)
Piłkarze Leicester City sięgnęli po Puchar Anglii (fot. PAP/EPA)

Piłkarze Hamza Choudhury i Wesley Fofana wyrazili solidarność z Palestyńczykami. Po wygranym meczu z Chelsea zawodnicy Leicester City pozowali z palestyńską flagą.

Bombardowanie w Strefie Gazy. Zniszczony wieżowiec z biurami mediów [WIDEO]

Izraelskie samoloty zbombardowały w Strefie Gazy budynek, w którym biura miało kilkanaście redakcji, między innymi agencja Associated Press i...

zobacz więcej

Piłkarze Leicester City sięgnęli po Puchar Anglii. W rozegranym na londyńskim stadionie Wembley spotkaniu finałowym pokonali Chelsea 1:0 (0:0), a gola na wagę zwycięstwa strzelił w 63. minucie Belg Youri Tielemans. To 1. triumf „Lisów” w rozgrywkach o krajowy puchar w historii.

Po meczu w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, na których dwaj zawodnicy Leicester City - Hamza Choudhury i Wesley Fofana – pozują z flagą Palestyny.

Konflikt Izreala z Hamasem


Rośnie liczba ofiar konfliktu Izraela z Hamasem. Według strony palestyńskiej, po nocnych izraelskich nalotach na Strefę Gazy liczba zabitych od początku konfliktu wzrosła do 137. Samoloty miały zbombardować między innymi obóz dla uchodźców we wschodniej części enklawy i zabić cywilów. Po stronie izraelskiej zginęło dotąd 9 osób.

W reakcji na wydarzenia w Gazie doszło wczoraj do gwałtownych palestyńskich protestów na Zachodnim Brzegu. W starciach z izraelskim wojskiem zginęło co najmniej 11 osób. Także w samym Izraelu doszło do kolejnych zamieszek i do samosądów zarówno na Arabach jak i Izraelczykach.

źródło:
Zobacz więcej