RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bójka na lotnisku pod Londynem przed lotem do Warszawy. Cztery osoby ranne, wielu aresztowanych [WIDEO]

Do zdarzenia doszło w piątek (fot. yt/Fink Finker)
Do zdarzenia doszło w piątek (fot. yt/Fink Finker)

W terminalu na lotnisku Luton pod Londynem wybuchła potężna bójka. Jak podały w sobotę brytyjskie media, cztery osoby zostały ranne, z czego trzy poważnie, a 17 aresztowano.

Mężczyzna uderzył kobietę w sklepie. Poszło o brak maseczki?

W kolejce do kasy w markecie Kaufland w Lesznie doszło do bójki. Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać mężczyznę, który w pewnym momencie...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 8 w poczekalni dla pasażerów, którzy przeszli już odprawę, kontrolę bezpieczeństwa i oczekiwali na wejście do samolotu.

Na opublikowanych przez tabloidy nagraniach wideo i zdjęciach widać kilkanaście bijących się ze sobą osób. Postronni pasażerowie w pośpiechu opuszczali miejsce awantury.

Nie wiadomo, jaki był powód bójki. Jak poinformowała policja hrabstwa Bedfordshire, trzy spośród czterech osób, które odniosły obrażenia, zabrano do szpitala, a 17 aresztowano.

– Jesteśmy wstrząśnięci i zasmuceni tym odosobnionym incydentem. Stosujemy zasadę zerowej tolerancji wobec przemocy i nadal pomagamy policji w prowadzeniu dochodzenia. Chcielibyśmy szczerze przeprosić wszystkich pasażerów, których ten incydent dotknął – oświadczył rzecznik lotniska.

Lotnisko w Luton obsługuje przede wszystkim przewoźników niskokosztowych i czarterowych, w tym wiele tras do Polski wykonywanych przez linię Wizz Air. W czasie, w którym doszło do incydentu, zaplanowany był jeden lot do Warszawy, dlatego świadkami zdarzenia byli miedzy innymi Polacy. Jednak bójka rozgrywała się między innymi pasażerami.

źródło:
Zobacz więcej