RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji zagrożony? Koronawirus w polskiej ekipie

Europejska Unia Nadawców poinformowała o wykryciu koronawirusa w polskiej delegacji (fot. PAP/EPA/SANDER KONING)
Europejska Unia Nadawców poinformowała o wykryciu koronawirusa w polskiej delegacji (fot. PAP/EPA/SANDER KONING)

W polskiej delegacji na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji stwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował w sobotę Europejska Unia Nadawców. Cała delegacja, łącznie z polskim kandydatem Rafałem Brzozowskim, nie będzie mogła tym samym uczestniczyć w niedzielnej ceremonii otwarcia.

„Najważniejsza jest teraz choreografia.” Rafał Brzozowski o ostatnich próbach przed Eurowizją [WIDEO]

W Rotterdamie trwają ostatnie przygotowania przed rozpoczynającym się 18 maja 65. Konkursem Piosenki Eurowizji. Reprezentant Polski Rafał...

zobacz więcej

Jeden z członków polskiej ekipy, którego nazwiska nie podano, uzyskał w sobotę pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Oznacza to, że wszyscy Polacy zostali poddani kwarantannie.

Konkurs PiosenkEurowizji oficjalnie rozpocznie się w niedzielę wieczorem w Rotterdamie. „Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie imprezy w pełni bezpiecznej od COVID-19, a zdrowie wszystkich uczestników i pracujących przy tym wydarzeniu oraz publiczności jest naszym priorytetem” – informują w oświadczeniu organizatorzy wydarzenia.

Występ Brzozowskiego na żywo na Eurowizji 2021 będzie zależał od wyniku testów PCR, które polska delegacja będzie wkrótce przejdzie.

Zobacz także: Rafał Brzozowski w Rotterdamie


źródło:

Zobacz więcej