RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Politolog o Polskim Ładzie: Zjednoczona Prawica znów narzuciła narrację

W sobotę zaprezentowano program Polski Ład (fot. tt/@pisorgpl)
W sobotę zaprezentowano program Polski Ład (fot. tt/@pisorgpl)

Zjednoczona Prawica kolejny raz narzuciła na scenie politycznej narrację; pokazała, że jest proaktywna i sprowadziła opozycję do defensywy - ocenił prezentację Polskiego Ładu politolog, ekspert marketingu politycznego i komunikacji strategicznej, dr Sergiusz Trzeciak. W jego ocenie program spotka się z aprobatą elektoratu koalicji.

„Mamy obraz spójnej polityki mieszkaniowej państwa”. Ekspert o zapowiedzi ws. kredytów na mieszkanie

Jarosław Pucek, wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości ocenił w rozmowie z portalem tvp.info dzisiejsze zapowiedzi wsparcia dla osób, które...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa, na której prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli program społeczno-gospodarczy na okres pocovidowy.

Do prezentacji odniósł się politolog, ekspert marketingu politycznego dr Sergiusz Trzeciak. W jego ocenie Zjednoczona Prawica po raz kolejny narzuciła na scenie politycznej narrację i pokazała, że jest proaktywna.

– Wszystkie propozycje, jakie pojawiły się w Polskim Ładzie, będą przedmiotem komentarzy, krytyki czy pochwał, ale to jednak Zjednoczona Prawica narzuca tę narrację, a nie opozycja – zauważył Trzeciak. – Takie działanie doprowadzi do tego, że opozycja staje się coraz bardziej reaktywna – dodał.

Prezentacja Polskiego Ładu. Politolog: Dobry ruch


Zdaniem Trzeciaka, prezentacja Polskiego Ładu była dobrym ruchem, oceniając z perspektywy komunikacji politycznej. – PiS, narzucając narrację, sprowadza opozycję do defensywy – ocenił. Jego zdaniem opozycji trudno będzie krytykować zaproponowane przez PiS rozwiązania, przynoszące wyraźne korzyści społeczne i gospodarcze.

„Odpowiedź na obecne zapotrzebowanie”


Politolog zwrócił też uwagę, że założenia Polskiego Ładu stanowią odpowiedź na obecne zapotrzebowanie społeczne. Jego zdaniem, program jest także oparty na badaniach opinii publicznej.

– PiS zrobił na tyle kompleksowe badania, że z punktu widzenia elektoratu Zjednoczonej Prawicy, każda z tych propozycji jest skrojona pod określoną grupę społeczną. Są tam propozycję dla młodych, dla seniorów, mieszkańców miast i wsi, propozycje skierowane do najmniej zarabiających, czy średnio zarabiających – wskazał Trzeciak. Według eksperta, aspektem, wobec którego opozycja może wysnuwać krytyczne oceny i upatrywać dla siebie szans, jest kwestia zakresu realizacji Polskiego Ładu.

– Myślę, że sam program spotka się z aprobatą społeczną. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu grup społecznych, ale wiele zależy od tego, jak w praktyce zostanie to wdrożone – zaznaczył politolog.

źródło:

Zobacz więcej