RAPORT

Wojna na Ukrainie

Bombardowanie w Strefie Gazy. Zniszczony wieżowiec z biurami mediów [WIDEO]

Bombardowanie w Strefie Gazy (fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER)
Bombardowanie w Strefie Gazy (fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER)

Izraelskie samoloty zbombardowały w Strefie Gazy budynek, w którym biura miało kilkanaście redakcji, między innymi agencja Associated Press i telewizja Al-Dżazira. Właściciel budynku został ostrzeżony z wyprzedzeniem o ataku. Zdaniem izraelskich władz, Hamas przechowywał tam uzbrojenie.

Bombardowanie Gazy. 13-piętrowy blok w jednej chwili zrównany z ziemią [WIDEO]

Piąty dzień trwa ostrzał rakietowy Izraela ze Strefy Gazy rządzonej przez organizację islamistyczną Hamas. Siły izraelskie bombardują z kolei cele...

zobacz więcej

13-piętrowy budynek o nazwie Al-Dżala Tower runął w wyniku uderzenia izraelskich rakiet – podała agencja AP. Według relacji AFP w budynek trafiło kilka rakiet.

Wcześniej izraelskie wojsko ostrzegło wszystkie osoby przebywające w środku o zbliżającym się nalocie. Na dach zrzucono również pocisk o małej sile, który – zgodnie z praktyką stosowaną przez Siły Obronne Izraela – miał być ostatnim ostrzeżeniem przed nalotem o dużej skali.

Jak podaje AP, do uderzenia doszło około godziny po tym, jak izraelskie wojsko rozkazało ewakuację budynku. Nie podano, dlaczego blok był celem ostrzału. Oprócz redakcji mediów w budynku mieściły się również inne biura firm oraz mieszkania.

„Biegliśmy schodami z 11. piętra, teraz patrzymy na budynek z daleka, modląc się, by izraelska armia ostatecznie zrezygnowała (z uderzenia – red.) – napisał na Twitterze tuż przed atakiem korespondent AP w Gazie Fares Akram.

Zobacz także: Podstęp izraelskiej armii


Izraelski nalot na Gazę. Co najmniej siedem ofiar śmiertelnych

Co najmniej siedmiu Palestyńczyków zginęło w sobotę nad ranem w Gazie podczas ataku izraelskiego lotnictwa na to miasto – poinformował islamski...

zobacz więcej

Wcześniej w sobotę w wyniku izraelskiego nalotu na obóz dla uchodźców zginęła 10-osobowa rodzina, co było najkrwawszym dotąd atakiem ze strony Izraela. Z kolei w Ramat Gan pod Tel Awiwem wystrzelona przez Hamas rakieta zabiła 50-letniego Izraelczyka.

Rzecznik zbrojnego skrzydła Hamasu zapowiedział kolejny ostrzał rakietowy na Tel Awiw i inne miasta w środkowym Izraelu.

Ambasador Austrii w Izraelu alarmuje, że jeden z pocisków Hamasu spadł w bezpośrednim sąsiedztwie austriackiej ambasady w Ramat Gan na przedmieściach Tel Awiwu. „Na szczęście wszyscy jesteśmy bezpieczni. To musi natychmiast się zakończyć” – napisała na twitterze Hannah Liko.

Czytaj także: Konflikt Izraela z Hamasem


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej