RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia w Koszalinie. Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym

Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Lechickiej w Koszalinie –  poinformował PAP w sobotę rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak. Poparzeń doznał uczestniczący w akcji strażak. Kilkanaście osób ewakuowano.

Prognoza pogody na weekend. Jest dobra i zła wiadomość

Jaka pogoda czeka nas w weekend 15-16 maja? Z prognoz synoptyków IMGW wynika, że nadal będzie deszczowo i burzowo – w sobotę głównie na zachodzie,...

zobacz więcej

Zgłoszenie o pożarze mieszkania na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Lechickiej w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) straż pożarna otrzymała w sobotę przed godz. 10.

Niestety, dwóch osób nie udało się uratować.


Do akcji ratowniczej strażacy użyli specjalistycznego samochodu z drabiną. Udało im się podjąć jedną osobę z mieszkania objętego pożarem. Jak podał kpt. Kubiak, niestety, ewakuowany mężczyzna zmarł. – W mieszkaniu odnaleziono jeszcze drugą osobę. Lekarz stwierdził jej zgon – poinformował kpt. Kubiak.

Podczas akcji poparzeń pierwszego stopnia twarzy doznał jeden ze strażaków. Kilkanaście osób zostało ewakuowanych z budynku. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. 

Zobacz także: Skład makulatury w ogniu nauczania    

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej