RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Magnificat. Poezja Karola Wojtyły”. TVP Info pokaże niezwykły dokument

Przyszły papież Karol Wojtyła (fot. Keystone/Getty Images)
Przyszły papież Karol Wojtyła (fot. Keystone/Getty Images)

Jego wiersze wciąż pozostają znane tylko niewielkiej grupie odbiorców. Twórczość Jana Pawła II z czasów, gdy nie był jeszcze papieżem, przybliża dokument „Magnificat. Poezja Karola Wojtyły”. Producentem filmu, który będzie można zobaczyć w niedzielę o godz. 13:00 w TVP Info, jest Muzeum Literatury.

Papież Franciszek zaapelował do Polaków. Przypomniał o ważnej tradycji

Podczas środowej audiencji ogólnej papież Franciszek zachęcił Polaków do pielęgnowania tradycji nabożeństw majowych i zwracania się w tym miesiącu...

zobacz więcej

Dokument opowiada o przyszłym papieżu jako o poecie i dramaturgu. Powstał na podstawie wystawy „Magnificat. Poezja Karola Wojtyły”, otworzonej w październiku 2020 roku w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Twórczość Karola Wojtyły została w filmie zestawiona z arcydziełami malarstwa polskiego – obrazami Stanisława Wyspiańskiego, Leona Wyczółkowskiego, Wojciecha Weissa oraz z dziełami współczesnych artystów: Leszka Sobockiego, Jacka Rykały, Stanisława Rodzińskiego, Marka Żuławskiego, Marka Jaromskiego. Właśnie na styku słowa i obrazu autorzy filmu pragną zaprezentować poetyckie przesłanie Karola Wojtyły.

Film w reżyserii Tomasza Samosionka, którego producentem jest Muzeum Literatury, będzie można zobaczyć 16 maja o godz. 13:00 w TVP Info.

CZYTAJ TAKŻE: Operowe Oscary przyznane. Polacy z trzema nagrodami

źródło:
Zobacz więcej