SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Co znajdzie się w Polskim Ładzie? Dziś prezentacja programu PiS

Transmisja prezentacji Polskiego Ładu na portalu tvp.info w sobotę o godz. 10 (fot. Forum/Mariusz Przygoda)
Transmisja prezentacji Polskiego Ładu na portalu tvp.info w sobotę o godz. 10 (fot. Forum/Mariusz Przygoda)

Prawo i Sprawiedliwość w sobotę o godz. 10 zaprezentuje Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program partii. Na konwencji pojawią się zarówno prezes PiS Jarosław Kaczyński, jak i premier Mateusz Morawiecki. Nieoficjalnie mówi się, że głos mają zabrać także Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. Zapraszamy na transmisję online wydarzenia na portalu tvp.info. Co wiadomo o założeniach Polskiego Ładu?

„Polska potrzebuje nowego impulsu”. PiS zapowiada konwencję i „Polski Ład” [WIDEO]

Ostatnie przygotowanie przed prezentacją nowej ofensywy programowej Prawa i Sprawiedliwości. Już w sobotę partia Jarosława Kaczyńskiego na...

zobacz więcej

O szczegółach sobotniej konwencji w rozmowie z portalem tvp.info mówił szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, podkreślając, że to „szeroko zakrojony program, który obejmuje praktycznie każdą dziedzinę życia społecznego i każdej grupie oferuje coś nowego”.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy rządowy projekt ma się składać z następujących obszarów:

• Planu na zdrowie,
• Uczciwej pracy – godnej płacy,
• Dekady rozwoju,
• Rodziny i domu w centrum życia,
• Polski – naszej ziemi,
• Przyjaznej szkoły i kultury na nowy wiek,
• Dobrego klimatu dla firm,
• Czystej energii – czystego powietrza,
• CyberPoland 2025,
• Złotej jesień życia.

Co wiemy o Polskim Ładzie?


Konwencja pierwotnie miała się odbyć już 20 marca, ale ze względu na walkę z pandemią koronawirusa została przełożona. Od tamtej pory program przeszedł niewielkie zmiany, w tym kosmetyczną modyfikację nazwy: z „Nowego Ładu” na „Polski Ład”. Jednak już wcześniej mówiło się, że główną osią mają być zmiany podatkowe.

„Czas na #Polski Ład”. Spoty promujące nowy program PiS [WIDEO]

„Sprawne i nowoczesne państwo” i „Spójność społeczna” to kolejne spoty pod hasłem „Czas na #PolskiŁad!”, opublikowane w piątek przez PiS na profilu...

zobacz więcej

Wszystko wskazuje na to, że także w Polskim Ładzie te kwestie pozostaną kluczowe. Nieoficjalnie mówi się o podwyższeniu podatków dla najlepiej zarabiających i zmniejszeniu klina podatkowego – najgorzej zarabiający mieliby płacić niższe składki i podatki.

RMF FM nieoficjalnie podaje, że zebrane w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na służbę zdrowia. Zniesione mają zostać także limity do lekarzy specjalistów, dzięki czemu skrócą się kolejki na kluczowe zabiegi.

Szef rządu Mateusz Morawiecki zaznaczył, że „bardzo zasadniczym” czynnikiem w Polskim Ładzie będzie „inwestycja w człowieka” oraz czynnik społeczny, który określił jako „kluczowy”.

Na konwencji może zostać poruszony także temat programu 500 Plus. Kolejną propozycji ma być zwolnienie rodziców do 30. roku życia z płacenia podatku dochodowego.

Zobacz także: Polski Ład. Kto zaprezentuje wielki rządowy projekt?

źródło:
Zobacz więcej