RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Raś: Dziękuję za dobre słowo po zaskakującej decyzji mojej partii

Ireneusz Raś (P) został usunięty z PO (fot. Artur Widak / NurPhoto via Getty Images)
Ireneusz Raś (P) został usunięty z PO (fot. Artur Widak / NurPhoto via Getty Images)

Wszystkim dziękuję za dobre słowo po zaskakującej decyzji mojej partii – podkreślił w piątek poseł Ireneusz Raś, który został tego dnia wykluczony z Platformy Obywatelskiej. „Na szerszy komentarz przyjdzie czas. Póki co trudno to zrozumieć” – dodał.

„Dramatyczna próba ratowania własnego przywództwa”. Ekspert o wyrzuceniu Rasia i Zalewskiego z PO

– Myślę, że to dramatyczna próba ratowania własnego przywództwa. Próba pokazania wewnątrz partii, że kierownictwo jest zdeterminowane i zdolne do...

zobacz więcej

Zarząd Krajowy PO podjął w piątek decyzję o wykluczeniu z partii dwóch posłów: Pawła Zalewskiego i Ireneusza Rasia. Obaj w ostatnim czasie krytykowali publicznie działania władz partii. Sygnowali także list ponad 50 parlamentarzystów PO i KO, w którym znalazł się m.in. apel o zmiany w Platformie.

„Wszystkim dziękuję za dobre słowo po zaskakującej decyzji mojej partii. Partii, dla której pracowałem 16 lat i z którą odniosłem tak wiele sukcesów” – napisał Raś na Twitterze. Jak dodał, „nigdy nie sądził, że o tak ważnej decyzji dowie się z mediów” .

Zapowiedział również, że „na szerszy komentarz przyjdzie czas”. „Póki co trudno to zrozumieć” – ocenił.

List otwarty do parlamentarzystów PO i KO


W ubiegłym tygodniu grupa parlamentarzystów PO i KO wystosowała list otwarty do swych kolegów partyjnych i klubowych, w którym apeluje o podjęcie „poważnej debaty”, prowadzącej do „wieloaspektowej przemiany wewnętrznej”. „Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów” – przekonują autorzy listu.

List był skierowany adresowany do „parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej”. Podpisało się pod nim 54 parlamentarzystów w tym m.in. były lider partii Grzegorz Schetyna oraz obecny wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki, a także b. szef klubu PO Sławomir Neumann.

źródło:

Zobacz więcej