RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Trzy rakiety wystrzelono w stronę Izraela z terytorium Syrii

Jedna z rakiet spadła na terytorium Syrii, dwie zostały zestrzelone nad Izraelem (fot. 	PAP/EPA/ATEF SAFADI)
Jedna z rakiet spadła na terytorium Syrii, dwie zostały zestrzelone nad Izraelem (fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI)

Trzy rakiety wystrzelono w kierunku Izraela z terytorium Syrii – napisała w piątek w oświadczeniu na Twitterze izraelska armia. Były to pierwsze rakiety wystrzelone z Syrii od początku eskalacji przemocy pomiędzy armią izraelską i palestyńskim Hamasem.

Konflikt Izraela z Hamasem. Netanjahu: To jeszcze nie koniec, nie uciekną nam

Zapowiedziałem, że z dużą siłą uderzymy w Hamas i inne grupy terrorystyczne i będziemy to nadal robić, liderzy Hamasu nie zdołają się przed nami...

zobacz więcej

W oświadczeniu podano, że jedna z rakiet spadła w godzinach wieczornych na terytorium Syrii. Na razie brak bezpośredniej reakcji ze strony Damaszku.

Dwie inne rakiety zostały zestrzelone nad terenami niezamieszkanymi na północy Izraela.

Do incydentu doszło w czasie eskalacji napięcia pomiędzy Izraelem a rządzącym w Gazie Hamasem . Od wybuchu przemocy w poniedziałek zatrzymano ponad 750 osób, a ponad 400 osobom przedłużono areszt – informuje na swej stronie internetowej anglojęzyczny dziennik izraelski.

Wcześniej w piątek po stronie granicy izraelsko–libańskiej, izraelscy żołnierze ostrzelali kilku libańskich demonstrantów, którym udało się na chwilę przedostać na drugą stronę granicy.

Według armii izraelskiej tarcza antyrakietowa Żelazna Kopuła przechwyciła około 90 proc. z 2000 rakiet wystrzelonych od poniedziałku ze Strefy Gazy, terytorium kontrolowanego przez Hamas.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej