RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłowie PO wyrzuceni z partii. Wcześniej krytykowali kierownictwo

Paweł Zalewski (L) i Ireneusz Raś (fot. arch.PAP/L.Szymański, Ł.Gągulski )
Paweł Zalewski (L) i Ireneusz Raś (fot. arch.PAP/L.Szymański, Ł.Gągulski )

Poseł Paweł Zalewski napisał w mediach społecznościowych, że został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej. Taką samą decyzję Zarząd Krajowy PO podjął wobec Ireneusza Rasia.

Poseł PO sprzeciwił się władzom partii. „Czym dziś jest Platforma Obywatelska?”

Partia, która nie rozmawia ze swoimi członkami, nie sieje fermentu na różnych polach, będzie formacją wymierającą. Stąd chcemy zmienić sposób jej...

zobacz więcej

Jak napisał na Twitterze poseł Zalewski, wyrzucono go na wniosek lidera PO Borysa Budki, a informację o podjętej wobec niego decyzji przekazał mu Marcin Kierwiński.

Nikt ze mną nie rozmawiał, nie wiedziałem o wniosku, nie miałem możliwości się bronić, nie znam zarzutów. Jak nazwać taką procedurę, taki sąd? Czy takie są standardy PO? Czy o to nam chodziło?” – napisał Zalewski. Decyzję o wrzuceniu Zalewskiego z partii podjęto na spotkaniu Zarządu Krajowego PO. Na tym samym spotkaniu postanowiono wyrzucić z partii również Ireneusza Rasia.

Obaj parlamentarzyści podpisali się pod listem otwartym, w którym zaapelowano o debatę wewnętrzną i zmiany w partii. Pismo podpisało do tej pory 51 posłów, senatorów i europosłów zarówno z samej PO, jak i spoza niej.

Kilka dni temu Raś w ostrych słowach krytykował Budkę. – Oczekiwałem od Borysa Budki, że energię sportową, którą posiada, przełoży również na energię w polityce. Nie widzę tego – mówił w radiu RMF FM zaznaczając, że jest rozczarowany.

źródło:
Zobacz więcej