RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dwa objazdy i niedługo dwie partie? „Totalna rywalizacja Budki i Trzaskowskiego” [WIDEO]

Wiceszef Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski jeździ po Polsce, a wkrótce w kraj ruszy też przewodniczący PO Borys Budka. – Turystyka polityczna w PO kwitnie i nabiera kolorytu totalnej rywalizacji między Rafałem Trzaskowskim i Borysem Budką. Ten pierwszy realizuje jakiś swój projekt polityczny i jako wiceprzewodniczący PO powoduje ból głowy u Budki, bo ten widzi w Campusie Polska Przyszłości zagrożenie dla wewnętrznej konsolidacji PO. To pokazuje, że między oboma panami porządnie iskrzy – powiedział tvp.info poseł PiS Jan Mosiński.

Trzaskowski w Opolu: Przede wszystkim skupiam się na zarządzaniu Warszawą

Rafał Trzaskowski dużo ostatnio podróżuje po całej Polsce. W czwartek odwiedził Wrocław, a w piątek gości w Opolu. Został więc zapytany, czy skupia...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski we Wrocławiu i Opolu


Choć w Warszawie odbywała się wczoraj ważna sesja Rady Miasta, prezydent stolicy Rafał Trzaskowski gościł we Wrocławiu. – Campus Polska Przyszłości w ramach Ruchu Wspólna Polska to jest to przedsięwzięcie, które ma pomóc nam oderwać się od tej rzeczywistości, przestać patrzeć w tył. Przestać komentować to, co się doraźnie dzieje na polskiej scenie politycznej, a patrzeć w przyszłość – mówił Trzaskowski. Dzisiaj rano prezydent Warszawy pojawił się w Opolu. – Ja nie tworzę partii politycznej. Moim zadaniem jest wspomóc opozycję w konsolidacji i rozszerzeniu się – zapewniał Trzaskowski. O Opolu było ostatnio głośno za sprawą doniesień medialnych dotyczących horrendalnie drogiego szkolenia z korzystania ze smartfonów dla seniorów, w którym miała uczestniczyć gwiazda TVN.

Zobacz także: Budka skomentował mizerny wynik sondażu. Zaskakujące słowa lidera PO

Jan Mosiński z PiS: „Na leżaku siedzi leń, dla Warszawy nic nie robi cały dzień”


Media informowały ostatnio o niepokoju posłów i lidera PO Borysa Budki w związku z Campusem, na który zaprasza Trzaskowski. Otoczenie Budki oczekiwało wręcz wyjaśnień od prezydenta Warszawy. – Nie wiem, na ile ostatnia rozmowa na posiedzeniu prezydium zarządu PO przyniosła efekty. Tam Budka miał być w roli prokuratura, który pytał, jak długo jeszcze Trzaskowski będzie nadużywał cierpliwości PO w tym, co wyczynia. Warszawa została pozostawiona ze swoimi problemami, a Trzaskowski zachowuje się w myśl wiersza „Na tapczanie siedzi leń”. Można powiedzieć: „Na leżaku siedzi leń, dla Warszawy nic nie robi cały dzień” – stwierdził poseł Mosiński z PiS.

Michał Gramatyka z PO: Warszawą można zarządzać zdalnie


Poza Opolem i Wrocławiem prezydent Warszawy odwiedził ostatnio także Sopot, Rzeszów, Olsztyn, Szczecin i Zieloną Górę. Czy działalność Trzaskowskiego może być szkodliwa dla Warszawy? Grozi ona rozpadem PO na dwie partie? – Rafał Trzaskowski jest osobą o ogromnych kompetencjach i bardzo dużych zdolnościach. Mamy XXI wiek. Swobodnie możemy robić wszystko zdalnie i czynności zarządcze przeprowadzać zdalnie. Rafał Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i to bardzo dobrze, że jeździ po Polsce. Tym bardziej, że rząd poluzowuje kolejne obostrzenia i od najbliższej soboty będziemy mogli spożyć napój chłodzący w ogródku restauracji. Nie jest dziwne, że politycy zaczynają objeżdżać swoje okręgi wyborcze, jeździć po Polsce i przekonywać do ideałów partii, które reprezentują. Chyba nie ma konferencji, na której Rafał Trzaskowski nie przypomniałby, że jest wiceprzewodniczącym PO i że to właśnie na tej partii mu zależy i że to właśnie dla dobra tej partii działa. Pomiędzy Rafałem Trzaskowskim i Borysem Budką panuje pełna współpraca. Jestem zupełnie spokojny o wyjazdy prezydenta Trzaskowskiego, jak i planowane wyjazdy przewodniczącego Budki – tłumaczył poseł PO Michał Gramatyka.

Wyjaśniło się, co Trzaskowski robi poza Warszawą. Internauci mają ubaw

Kolejne dni prezydent Warszawy spędza poza stolicą. Rafał Trzaskowski mocno zaangażował się w swoją nową inicjatywę pod hasłem Campus Polska...

zobacz więcej

Adam Andruszkiewicz z PiS: Być może dwie Platformy będą ze sobą rywalizować


– Być może dwie Platformy Obywatelskie będą ze sobą rywalizować. Chciałbym zobaczyć, czy oni będą ze sobą walczyć, czy się uzupełniać. Być może umówili się, że zrobią sobie dwie partie i jeśli wygra PO Budki, to Trzaskowski zostanie na jej łonie, a jeśli przegra pan Budka i wygra Campus Polska Trzaskowskiego, czy jakiś inny jego nowy twór, to wówczas przygarnie do siebie skruszonego Budkę. Wydaje się, że Rafał Trzaskowski powinien przede wszystkim zarządzać stolicą. Warszawa ma wielkie problemy. Kwestie „Czajki”, rozbudowy metra, architektoniczne. Bardzo szybko rosną ceny mieszkań w tym mieście, a prezydent Warszawy urządza sobie objazd po Polsce w tym czasie. Być może tak bardzo chciał zostać prezydentem Polski i mu się nie udało, że teraz będzie udawał, że tym prezydentem jest – ocenił Adam Andruszkiewicz, minister w kancelarii premiera.

Zobacz także: Radni pytają, gdzie zniknął Trzaskowski. Udało nam się dowiedzieć

Monika Falej z Lewicy: Może Trzaskowski spogląda na siebie i uważa, że w trzech osobach może dać radę


Czy Rafał Trzaskowski nie bierze na siebie zbyt dużo inicjatyw? Jest prezydentem Warszawy, zajmuje się tworzeniem ruchu obywatelskiego Wspólna Polska, a teraz jeszcze objeżdża kraj, aby promować Campus Polska Przyszłości. – Może po prostu jest prezydentem w trzech osobach. Może pan Trzaskowski tak na siebie spogląda i uważa, że w trzech osobach może dać radę. Jeżeli zarządza dobrze, to mam nadzieję, że taka aktywność nie rzutuje na prezydenturę w Warszawie. W moim mieście chciałabym mieć prezydenta, który zajmuje się miastem, mieszkankami i mieszkańcami tego miasta i problemami, które nas dotyczą. To rzeczywiście może być pewne utrudnienie, ale wyborcy ocenią, co się tak naprawdę dzieje i czy dobrze działo się w mieście – przekonywała posłanka Lewicy Monika Falej.

Artur Dziambor z Konfederacji: Próby ratowania tego, co z PO jeszcze pozostało


– Jeżeli Trzaskowski jest takim pracusiem, to nie pozostaje nic innego, tylko się cieszyć. Można tego typu działania przeprowadzać, ale to musi mieć sens. Widać, że całkowicie nie zadziałała, a wręcz męczy Polaków taktyka „anty-PiS”. Oni nie za bardzo wiedzą co ze sobą zrobić, bo oni nie mają żadnego planu dla Polski i nie wiedzą, co zrobić, kiedy przejęliby władzę. Panowie w Platformie Obywatelskiej szukają siebie. Nie śledzę ich wewnętrznej rozgrywki, ale widzę, że PO straciła całkowicie sens istnienia. To, co teraz się odbywa, to próby ratowania tego, co zostało z tej partii – przekonywał poseł Konfederacji Artur Dziambor.

źródło:
Zobacz więcej