RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polski Ład. Kto zaprezentuje wielki rządowy projekt?

Polski Ład. Kto go zaprezentuje? Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki? (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Polski Ład. Kto go zaprezentuje? Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki? (fot. PAP/Radek Pietruszka)

– Polski Ład będzie jak pudełko czekoladek. Każdy znajdzie coś dla siebie i w odpowiednim smaku – powiedział portalowi tvp.info Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Prezentacja nowych założeń i projektów, które mają jeszcze lepiej rozwinąć polską gospodarkę, zostanie ogłoszona w sobotę 15 maja o godz. 10. Posła PiS zapytaliśmy, którzy z przedstawicieli rządu pojawią się w weekend na scenie.

Prezentacja programu PiS najprawdopodobniej w sobotę

Najprawdopodobniej w najbliższą sobotę nastąpi prezentacja „Polskiego Ładu”, czyli nowego programu PiS. Następnie planowany jest objazd...

zobacz więcej

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska poinformowała ostatnio, nie tylko o dacie wydarzenia, ale również o tym, że projekt zmienia swoją nazwę: z Nowy Ład na Polski Ład. Teraz w rozmowie z portalem tvp.info przyznała, że wszystko jest już gotowe do sobotniej prezentacji. – Będzie ciekawie – zapewniła.

Ogłoszenie projektu ze względu na COVID-19 przekładano od kilku miesięcy. Czy sama prezentacja kampanii była organizowana w ostatniej chwili?

– Przygotowania trwały od dawna, czyli od lutego, gdy planowaliśmy pierwotnie je ogłosić. Event i forma nie są nowe, ale w międzyczasie nieznacznej modyfikacji uległ Polski Ład, choćby sama nazwa – mówi nam również Krzysztof Sobolewski.

Zobacz także -> Prezydent spotkał się z premierem. Rozmawiali o KPO i Nowym Ładzie

Szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że „Polski Ład będzie jak pudełko czekoladek”. – Każdy znajdzie coś dla siebie i w odpowiednim smaku – zapewnia.

Polski Ład. Kto go zaprezentuje?

Senator kończy pracę na oddziale covidowym. Zdradził nam, dlaczego

Po miesiącach pracy Stanisław Karczewski (senator PiS i lekarz chirurg) zaliczył już swój ostatni dyżur na oddziale covidowym. – To wynika to z...

zobacz więcej

Pytany, czy ogłoszone projekty zdominują debatę publiczną na kolejne tygodnie, polityk PiS ocenia, że „tak”.

– To szeroko zakrojony program, który obejmuje praktycznie każdą dziedzinę życia społecznego i każdej grupie oferuje coś nowego, co będzie mam nadzieję przez nich pozytywnie odebrane – stwierdza.

W rozmowie z portalem tvp.info polityk znający kulisy Polskiego Ładu zaznacza, że w sobotę odbędzie się prezentacja, na której rząd przedstawi konkretne propozycje. – Potem te propozycje będą stopniowo przekuwane w konkretne projekty ustaw – zaznacza.

Zobacz także -> Polski Ład. Klin podatkowy może się zmienić. Co z VAT i CIT?

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł „Super Express", wynika, że założenia Nowego Ładu zaprezentują nie tylko premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński, ale również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wicepremier Jarosław Gowin. Krzysztof Sobolewski w rozmowie z nami nie potwierdził ani nie zdementował tych informacji.

Polski Ład. Co zawiera?

„Polska potrzebuje nowego impulsu”. PiS zapowiada konwencję i „Polski Ład” [WIDEO]

Ostatnie przygotowanie przed prezentacją nowej ofensywy programowej Prawa i Sprawiedliwości. Już w sobotę partia Jarosława Kaczyńskiego na...

zobacz więcej

Po prezentacji PiS planuje objazd najważniejszych polityków partii po kraju, którzy będą promować program, a także serię wyjazdowych debat. Pierwsza ma odbyć się w Chełmie. W planach jest też objazd po kraju samego premiera Mateusza Morawieckiego, który będzie prezentował najważniejsze założenia programu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami składać ma się z obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Zobacz także -> Premier o Polskim Ładzie: Polska chce wzmocnić rolę rodziny w życiu społecznym

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, że w ramach Polskiego Ładu zostanie przedstawiona kontynuacja programu „Rodzina 500 plus”.

źródło:
Zobacz więcej