RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent do funkcjonariuszy Straży Granicznej: Wykonujecie służbę wzorowo

Jesteście państwo naszymi wspaniałymi, niezwykłymi ambasadorami – ocenił podczas uroczystości z okazji obchodów 30-lecia powołania Straży Granicznej prezydent Andrzej Duda odnosząc się między innymi do misji poza granicami kraju, w których od lat biorą udział funkcjonariusze SG.

Obce służby, dezinformacja i akcja ABW. Żaryn o osłabieniu możliwości Kremla

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby podejrzane o stworzenie i zarządzanie infrastrukturą teleinformatyczną, która mogła być...

zobacz więcej

Prezydent Duda wręczył odznaczenia państwowe oraz awanse generalskie funkcjonariuszom Straży Granicznej, a szef MSWiA Mariusz Kamiński pamiątkowe szable. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się w Belwederze w związku z obchodami 30-lecia powołania Straży Granicznej. Podczas uroczystości wręczono także flagi państwowe oficerom SG udającym się na misje do Słowenii i Macedonii.

Zwracając się do funkcjonariuszy prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że są oni wspaniałymi ambasadorami Polski. Dodał, że ich służba jest niezwykle ważna i wykonywana wzorowo.

Partnerzy z UE doceniają


– Jest wykonywana wzorowo, i nasi partnerzy, z którymi współpracujemy i w ramach Unii Europejskiej, i w ramach wszystkich innych organizacji – także wewnątrz Unii – ogromnie doceniają to, w jaki sposób funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej są przygotowani, i w jaki sposób wykonują swoje obowiązki – mówił prezydent.

– Straż Graniczna jest we wszystkich miejscach, gdzie można przekroczyć granice Rzeczypospolitej. Dziękuję za służbę, także i w tym trudnym okresie jakim jest pandemia koronawirusa – podkreślił.Dodał, że w Straży Granicznej służy około 14,5 tys. funkcjonariuszy i około 3,3 tys. pracowników cywilnych. Podkreślił także, że wśród nich jest stosunkowo duża liczba kobiet. – To bardzo dobra wiadomość. Chciałbym, żeby pań było coraz więcej – zaznaczył prezydent. Dodał, że ponad 13 tys. pracowników ma wyższe wykształcenie, zaś ponad 9 tys. – tytuł magistra.

źródło:
Zobacz więcej