RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Karczewski: Tusk powiedział, że ustawę ratyfikacyjną można głosować kilkakrotnie

Donald Tusk i Stanisław Karczewski (fot. Getty Images)
Donald Tusk i Stanisław Karczewski (fot. Getty Images)

Donald Tusk powiedział, że ustawę ratyfikacyjną można głosować kilkakrotnie. Najpierw można głosować przeciwko, a kiedy obali się rząd PiS i przejmie władzę, to można tę ustawę przyjąć – stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS.

Senat znów zagłosował tak samo. Kandydatura na RPO odrzucona

Senat nie wyraził zgody na powołanie posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Za jego kandydaturą zagłosowało 48...

zobacz więcej

Senator PiS powiedział, że wczoraj w Senacie zakończyła się pierwsza część posiedzenia dotycząca ustawy ws. ratyfikacji ustawy o zasobach własnych UE, ponieważ została ogłoszona przerwa do 27 maja.

– A przecież dziś mamy cały dzień i ten dzień mógł być przeznaczony na bardzo głęboką poszerzoną debatę, dziś mogła komisja bardzo długo debatować, mogliśmy potem mieć posiedzenie plenarne, na którym również każdy mógł wyrazić swoja opinię i dziś mogliśmy podjąć decyzję – mówił Karczewski.

Dodał, że bardzo żałuje, iż marszałek Tomasza Grodzki nie zdecydował się na procedowanie w dniu dzisiejszym tej ustawy. – Pan marszałek powiedział, że jest tak obszerne posiedzenie, bardzo dużo punktów, bogaty porządek obrad i to uniemożliwia nam debatowanie. Po prostu kłamał – stwierdził Karczewski.

Zobacz także: Rozmowy Lewicy z rządem. Trzaskowski: KE i PE są gotowe do twardej interwencji

Radny KO do radnej PiS: Jakbym zapytał – „co pani robiła w łóżku ze swoim mężem?”

Burza na sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego. Pytanie zadane przez radną nie spodobało się radnemu Koalicji Obywatelskiej i członkowi zarządu powiatu...

zobacz więcej

Przypomniał, że zapowiedź weta podczas negocjacji środków unijnych spowodowała, że Polska uzyskała olbrzymie środki, na które czekają Polacy. – Dlatego niezwykle dziwię się, że pan marszałek ogłosił przerwę aż do 27 maja – powiedział.

Polityk mówił ponadto, że przesunięcie terminu obrad Senatu postrzega jako problem wewnętrzny PO. – Przypomnijmy, że to Donald Tusk powiedział, że ustawę ratyfikacyjną można głosować kilkakrotnie i najpierw można głosować przeciwko, a kiedy obali się rząd PiS i przejmie władzę, to można tę ustawę przyjąć – przypomniał.

– To była dyrektywa płynąca z Brukseli wskazująca na to, że PO zaplątała się sama. Niektórzy używają określenia zakiwała. I tak praktycznie jest – stwierdził.

Zobacz także:Grodzki zlecił ekspertyzę nie na temat? Wicemarszałek Senatu ujawnia dokument 

źródło:
Zobacz więcej