SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Będzie ciepło, ale zagrożenie nie ustaje. Synoptyk IMGW przestrzega

Trzeci weekend maja rozpoczyna się dość burzliwie – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W piątek we wschodniej części kraju nadal prognozowane są burze, a na południu mogą pojawić się opady gradu. Rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski wskazuje, że nadal będzie dość ciepło.

„Ściana deszczu; na boisku osunęła się ziemia”. Alerty IMGW przed wichurami i gradobiciem

Wieczorem i w nocy na południu oraz wschodzie kraju prognozowane są burze, które przyniosą intensywne opady deszczu – ostrzega rzecznik i synoptyk...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek we wschodniej połowie kraju spodziewane są burze, a im dalej na południe, tym większe będzie zagrożenie występowaniem gradu oraz wyższych prędkości wiatru. W miejscu występowania burz spadnie do 20 mm deszczu, a prędkość wiatru może osiągnąć 70 km/godz.

Pogodowa mapa Polski (14.05.2021)


Nadal będzie ciepło – 12 st. C na krańcach północnych i południowych, od 17 do 19 st. C na przeważającym obszarze kraju i do 21 st. C na Kujawach.

Źródło: IMGW-PIB

Jak przekazał rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski, temperatury będą co prawda nieco niższe od tych z początku tygodnia, ale i tak będą nieco wyższe od wartości, które powinny występować w maju.

Zobacz także: Prognoza długoterminowa na czerwiec. Idą upały

źródło:
Zobacz więcej