RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rakiety w kierunku Izraela odpalono także z Libanu

W Strefie Gazy w wyniku trwającej od poniedziałku wymiany ognia zginęły 103 osoby  (fot. PAP/EPA/M.SABER)
W Strefie Gazy w wyniku trwającej od poniedziałku wymiany ognia zginęły 103 osoby (fot. PAP/EPA/M.SABER)

Co najmniej trzy pociski rakietowe zostały wystrzelone z Libanu w kierunku północnych terenów Izraela – informują Siły Obrony Izraela. Rakiety spadły do Morza Śródziemnego, nie czyniąc żadnych szkód.

Nakręcili film science-fiction, w którym Izrael został zniszczony

Ministerstwo spraw zagranicznych Izraela potępiło w niedzielę egipski serial science-fiction, którego akcja rozgrywa się w 2120 r., a w którym...

zobacz więcej

Wiadomość tę potwierdziły także libańskie źródła wojskowe.

Nie wiadomo jednak, kto jest odpowiedzialny za ten atak. Jak pisze agencja AFP, powołując się na źródła, libański ruch zbrojny Hezbollah nie był zaangażowany w tę akcję.

Rakiety wystrzelono z rejonu Qlayleh na północ od miasta An-Nakura, w pobliżu granicy z państwem żydowskim.

Nie wiadomo, kto próbował ostrzelać Izrael


W Izraelu nie uruchomiono syren ostrzegawczych, które tamtejsza obrona powietrzna włącza w przypadku rakiet zagrażających obszarom zamieszkanym.

Przeczytaj także o zamieszkach żydowsko-arabskich w Izraelu

Palestyńskie ministerstwo zdrowia podało, że bilans czterech dni wymiany ognia ze Strefą Gazy to 103 ofiary śmiertelne, w tym 27 dzieci oraz 580 osób rannych. Hamas umieszcza wyrzutnie rakiet w budynkach mieszkalnych, co w momencie likwidowania ich przez izraelskie lotnictwo powoduje liczne ofiary wśród ludności cywilnej.

W Izraelu od palestyńskich rakiet zginęło osiem osób. Dzięki systemowi Żelazna Kopuła większość pocisków zagrażających terenom zamieszkanym jest przechwytywana w powietrzu. Tu przeczytasz, jak działa ten system.

źródło:

Zobacz więcej