RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Minister Maląg: Jesteśmy zobowiązani inwestować w rodzinę

Rodzina musi być w centrum uwagi każdego rządu i tak jest w rządzie pana premiera Mateusza Morawieckiego – zapewniła w programie „Gość Wiadomości” minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. – Inwestycja w rodzinę, która jest solidnym, trwałym fundamentem dla państwa, jest obowiązkiem – podkreśliła.

Prezes Związku Samorządów Polskich: To pieniądze dla małych ojczyzn, nie ma sensu robić tu polityki

Sprawa jest prosta: chodzi o środki finansowe na rozwój naszych małych ojczyzn, samorządów; nie ma sensu robić na kanwie tego żadnej polityki –...

zobacz więcej

W stolicy odbyła się w czwartek międzynarodowa konferencja V4+ COALITION PRO FAMILIA, która była kolejnym spotkaniem w ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej. Ministrowie V4 zajmujący się sprawami rodzin podpisali deklarację o podjęciu wspólnych działań na rzecz rodzin.

Minister Marlena Maląg podsumowując konferencję zaznaczyła, że niekorzystne tendencje demograficzne da się odwrócić, ale to długa i trudna droga.

W TVP Info min. Maląg podkreśliła, że „musimy być świadomi, że jeżeli nie będziemy inwestować w rodzinę, nie będziemy realizowali dobrych programów, które pozwalają młodym ludziom podjąć decyzję o tym, że zakładają rodzinę, to trudno będzie odbudować za kilka lat społeczeństwo”.

Prezentacja „Polskiego Ładu”


Najprawdopodobniej w najbliższą sobotę nastąpi prezentacja „Polskiego Ładu”, czyli nowego programu PiS. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, że w jego ramach zostanie przedstawiona kontynuacja programu „Rodzina 500 plus”. Planowane są również nowe rozwiązania dla młodych rodziców, seniorów oraz program mieszkaniowy.

– Inwestycja w rodzinę, która jest solidnym, trwałym fundamentem dla państwa, jest obowiązkiem – zaznaczyła w TVP Info min. Maląg. Wskazała, że „rodzina musi być w centrum uwagi każdego rządu i tak jest w rządzie polskim pana premiera Mateusza Morawieckiego, i te działania będą kontynuowane, bo one są bardzo potrzebne”.

CZYTAJ TAKŻE: Maląg: Udało się uratować ponad 6 mln miejsc pracy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej