RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Michał Dworczyk: Przekroczyliśmy 15 mln szczepień

Wykonano już 15 milionów szczepień (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Wykonano już 15 milionów szczepień (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Najnowsze

Popularne

Przekroczyliśmy właśnie 15 mln szczepień – poinformował na Twitterze szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk. Szef KPRM zachęca również w swoim wpisie do rejestracji na szczepienia.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce. W czwartek 13 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3730 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu...

zobacz więcej

„Przekroczyliśmy właśnie 15 mln szczepień. Słowa uznania dla wszystkich osób pracujących przy Narodowym Programie Szczepień. Zachęcamy do rejestracji osoby z rocznika 2003 i starsze. Możliwości jest sporo, korzystajmy ze wszystkich dostępnych kanałów - IKP, infolinii 989 czy SMS 880 333 333” – napisał po południu szef KPRM.

Od 9 maja wszystkie pełnoletnie osoby mają już e-skierowanie na szczepienie i mogą się na nie zapisać.

Od 17 maja ma się skrócić okres między podaniem dwóch dawek preparatów Moderny, Pfizer i AstryZeneki do 35 dni, czyli do 5 tygodni. Do tej pory ten okres odpowiednio dla preparatów dwudawkowych Moderny i Pfizer wynosił 42 dni, a dla AstryZeneki - 82 dni.

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski wyraził nadzieję, że do końca września zostaną zaszczepieni wszyscy chętni.

Na rynku unijnym dopuszczono do tej pory do szczepień populacji przeciw COVID-19 cztery preparaty. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat Johnson & Johnson wymaga podania jednej dawki.Czytaj także: Lekarz: Nie zachowujmy się jak wariaci, bo wciąż jest pandemia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej