RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaatakował kierowcę. Dusił go, a gdy ten uciekł, próbował rozjechać

Atak na kierowcę samochodu (fot. PAP, zdjęcie ilustracyjne)
Atak na kierowcę samochodu (fot. PAP, zdjęcie ilustracyjne)

Policja zatrzymała 29-latka, który podczas jazdy zamówionym samochodem zaatakował kierowcę, bo nie spodobała mu się trasa, którą go wiezie. Napastnik próbował dusić kierowcę, a następnie zabrał mu samochód i gonił nim pokrzywdzonego. Mężczyzna odpowie za usiłowania zabójstwa, kradzieży samochodu, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia policjantów.

Nietrzeźwy kontroler. Mógł spowodować zagrożenie w ruchu powietrznym nad Warszawą

Nietrzeźwy kontroler ruchu lotniczego pełnił dyżur na Lotnisku Chopina w Warszawie. Sprawę przełożonym zgłosił drugi kontroler. Na wniosek PAŻP...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce przy ulicy Organowej w Lublinie. Jak wynika z ustaleń policji, 29-latek poprosił przypadkowe osoby o wezwanie kierowcy z firmy świadczącej usługi przewozowe. Mężczyzna chciał pojechać do centrum miasta, gdzie zgubił tablice rejestracyjne ze swojego samochodu.

„Podczas jazdy 29-latkowi nie spodobało się to, że kierowca wyznaczył trasę z nawigacji. Stwierdził, że są szybsze i lepsze drogi. Gdy 21-latek siedzący za kierownicą oświadczył, że jest spoza Lublina i nie zna ulic, pasażer wpadł w szał – poinformowała policja.

29-latek zaczął wykrzykiwać, że jest kibicem jednej z lubelskich drużyn. Nie spodobało mu się, że 21-latek pochodzi spoza Lublina. „Z każdą chwilą stawał się coraz bardziej agresywny. Wyzywał i groził zabójstwem kierowcy, a gdy dotarli do celu, zaczął brutalnie bić po głowie i dusić mieszkańca Hrubieszowa” – dodała policja.

Na całe szczęście 21-letniemu kierowcy udało się uciec. Wtedy 29-latek wsiadł za kierownicę samochodu i zaczął gonić uciekającego kierowcę. Mężczyźnie udało się wbiec na pobliską klatkę schodową, gdzie spotkał przypadkowego przechodnia. Na miejsce wezwano policję.

Mundurowi bardzo szybko namierzyli sprawcę. 29-latek w trakcie zatrzymania był agresywny i znieważył mundurowych. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w organizmie. Pobrano od niego także krew do badań na zawartość narkotyków.

29-latek usłyszał zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa, kradzieżą samochodu, kierowaniem pod wpływem alkoholu oraz znieważeniem policjantów. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Czytaj także: Pomorskie: Nowe informacje w sprawie policyjnej obławy 

źródło:
Zobacz więcej