RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Opiekunka okradała podopieczną. Używała jej karty do płatności

Opiekunka używała karty swojej podopiecznej (fot. Shutterstock/Yulia Grigoryeva)
Opiekunka używała karty swojej podopiecznej (fot. Shutterstock/Yulia Grigoryeva)

Policjanci udowodnili opiekunce dokonanie 64 płatności zbliżeniowych oraz wypłat z bankomatów przywłaszczoną kartą płatniczą na łączną kwotę niemal 3 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 10 lat więzienia. Karta należała do podopiecznej.

Oszustwo podczas egzaminów. Białorusini zapłacą grzywnę

Troje Białorusinów za opłatą miało zdawać państwowy egzamin z języka polskiego za swoich rodaków ubiegających się o stały pobyt w Polsce. Za usługę...

zobacz więcej

Aspirant szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji poinformowała, że o tym, iż z konta bankowego w nieustalony sposób zniknęły pieniądze seniorki, powiadomiła córka pokrzywdzonej.

– Policjanci od razu przystąpili do działania i w krótkim czasie okazało się, że kartę płatniczą przywłaszczyła opiekunka zajmująca się starszą panią i korzystała z niej płacąc za zakupy lub dokonując wypłat środków pieniężnych z bankomatów – powiedziała policjantka.

Policjanci przedstawili 49-letniej opiekunce 64 zarzuty dokonania włamań na konto bankowe poprzez zrealizowanie transakcji zbliżeniowych oraz wypłat z bankomatów. Straty opiewają na kwotę niemal 3 tys. zł.

Za kradzież z włamaniem, a tak traktowane jest użycie cudzej karty płatniczej, grozi kara do 10 lat więzienia.

Czytaj także: Zatankowała i uciekła. Potrąciła pracownika stacji benzynowej

źródło:

Zobacz więcej