RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dwieście osób szuka nastolatków z Ledna. Kolejna doba akcji [WIDEO]

Trwa trzecia doba poszukiwań 13- i 15-latka ze wsi Ledno w Lubuskiem, którzy zaginęli w poniedziałek. W czwartek od rana w działaniach bierze udział ponad 200 ludzi – policjantów, strażaków, żołnierzy WOT i mieszkańców.

Poszukiwania nastolatków z Ledna. „Kilka wersji branych pod uwagę”

Poszukiwania 13- i 15-latka ze wsi Ledno w Lubuskiem wciąż trwają. Pod uwagę branych jest kilka wersji, m.in., że zgubili się w lesie, postanowili...

zobacz więcej

W poniedziałkowy wieczór zaniepokojone rodziny nastolatków zgłosiły ich zaginięcie i od tego czasu trwają poszukiwania chłopców z udziałem wielu ludzi i specjalistycznego sprzętu. Policjanci sprawdzają także wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionych.

Jak poinformowała w czwartek Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, obecnie poszukiwania koncentrują się głównie na rzece Odrze oraz terenach leśnych.

– Bierzemy pod uwagę różne wersje, także i tę, że mogło dojść do nieszczęśliwego zdarzenia nad rzeką. Niestety, mimo zaangażowania dużych sił, specjalistycznego sprzętu i znakomicie wyszkolonych grup poszukiwawczych czy psów tropiących los chłopców nadal jest nieznany – powiedziała Stanisławska.

Dodała, że poszukiwania są prowadzone na lądzie, wodzie i z powietrza z wykorzystaniem dronów i policyjnego śmigłowca. Przez dwa dni przeszukano 1,5 tys. ha terenu, 140 km dróg i 10 km Odry na odcinku od Ledna do Cigacic.

Obszar działania ratowników jest trudny, gdyż obejmuje rzekę, rozległe tereny leśne i łąki położone w pobliżu Odry, które często są trudno dostępne.

Dane personalne i rysopisy poszukiwanych nastolatków wraz z fotografiami zostały zamieszczone na stronach internetowych lubuskiej i zielonogórskiej policji.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

źródło:
Zobacz więcej