RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odwołany lot do Izraela. LOT zawiesza połączenie, na jak długo?

Czwartkowy lot do Tel Awiwu nie doszedł do skutku (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)
Czwartkowy lot do Tel Awiwu nie doszedł do skutku (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

PLL LOT zawiesza loty do Tel Awiwu z powodu eskalacji konfliktu w Izraelu i Strefie Gazy. Wznowienie połączeń będzie uzależnione od rozwoju sytuacji w Izraelu – poinformował rzecznik spółki Krzysztof Moczulski.

Izrael: Kobieta zginęła, bo nie dobiegła do schronu

Sąsiad kobiety, która zginęła we wtorek w palestyńskim ataku rakietowym w mieście Riszon Le Syjon w Dystrykcie Centralnym w zachodnim Izraelu,...

zobacz więcej

– LOT na razie zawiesił połączenia do Izraela, dzisiejszy rejs z Warszawy do Tel Awiwiu został odwołany. Wznowienie lotów będzie uzależnione od rozwoju sytuacji w Tel Awiwie. Każdorazowo będzie robiona analiza bezpieczeństwa i pod tym kątem będą podejmowane nasze decyzje. Zakładam, że przez najbliższe dni nie będziemy tam latać – powiedział Moczulski.

Dodał, że zgodnie z rozkładem, do końca maja LOT miałby średnio wykonywać trzy połączenia tygodniowo na trasie Warszawa – Tel Awiw.

Wycofują się kolejni przewoźnicy


Z powodu eskalacji konfliktu w Izraelu i Strefie Gazy, swoje loty do Tel Awiwu odwołały linie lotnicze British Airways, Virgin Atlantic i Iberia; połączenia między USA a Tel Awiwem zawiesiły linie lotnicze United Airlines, Delta Air Lines i American Airlines. Władze portu lotniczego im. Ben Guriona w Tel Awiwie wcześniej w czwartek zdecydowały o przekierowaniu do odwołania wszystkich lotów na lotnisko Ramon w pobliżu Eljatu na południu Izraela.

Od poniedziałku trwa ostrzał rakietowy Izraela ze Strefy Gazy rządzonej przez radykalną organizację islamistyczną Hamas. Siły izraelskie bombardują z kolei cele położone w tej zamieszkiwanej przez Palestyńczyków enklawie. W wyniku ostrzałów po stronie izraelskiej zginęło dotąd siedem osób, w Strefie Gazy – co najmniej 83.

CZYTAJ TAKŻE: Bomby trafiły w kolejny wieżowiec w Strefie Gazy. Izraelska telewizja pokazała nagranie 

źródło:

Zobacz więcej