RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budka skomentował mizerny wynik sondażu. Zaskakujące słowa lidera PO

Borys Budka skomentował słaby wynik sondażowy Koalicji Obywatelskiej (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Borys Budka skomentował słaby wynik sondażowy Koalicji Obywatelskiej (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Spory w partii, rosnąca konkurencja o pozycję lidera i fatalny wynik w najnowszym sondażu, w którym Koalicja Obywatelska uzyskała zaledwie 12 proc. poparcia. Borys Budka przyjmuje to jednak ze spokojem. Jak ocenił w czwartek na konferencji prasowej, sondaże to „element politycznej gry”. Przekonywał przy tym, że KO ma własne badania, „korzystniejsze”.

Kolejna sensacja w sondażu. Lewica ostrzy zęby na wyprzedzenie PO

Najnowszy sondaż pokazuje, że Lewica traci już do Platformy tylko 2 pkt. proc. Jeśli wyprzedzą partię Borysa Budki, spadnie ona na czwarte miejsce...

zobacz więcej

„Dziennik Gazeta Prawna” i RMF FM opublikowały w czwartek sondaż United Surveys, z którego wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS zdobyłoby 33,5 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni – 21,9 proc., a Koalicja Obywatelska – na trzecim z wynikiem 12,1 proc. głosów.

Co dzieje się w PO? Konferencja prasowa Borysa Budki


O wyniki sondażu został zapytany w czwartek na konferencji prasowej lider PO Borys Budka. Pytanie dotyczyło też niedawnego głosowania w Sejmie nad ustawą ratyfikacyjną związaną z wdrożeniem unijnego Funduszu Odbudowy. Zdecydowana większość klubu Koalicji Obywatelskiej wstrzymała się wówczas od głosu. Dziennikarz zasugerował, że to głosowanie było „gwoździem do trumny” KO.

„Sondaże to jest taki element politycznej gry” – powiedział Budka. Jak dodał, KO ma własne badania, korzystniejsze. „Wczoraj przeprowadziliśmy badania, w których idziemy łeb w łeb z ugrupowaniem Szymona Hołowni” – przekonywał lider Platformy.

Jak elektorat KO ocenia głosowanie nad Funduszem Odbudowy?


Według niego, ponad 80 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej dobrze oceniło sposób głosowania nad ustawą ratyfikacyjną. – Mówi: „tak, to była dobra decyzja, że nie paktowaliście z PiS-em, to była dobra decyzja, że chcieliście zabezpieczenia pieniędzy, które należą się Polakom przed zachłannością tej władzy” – zaznaczył Budka. Zobacz także: Miażdżący sondaż dla PO. Innej decyzji oczekiwał nawet ich elektorat

„Wojna! Kto czyha na stołek Budki”. Tabloidy bezlitosne dla PO

Kryzys w Platformie Obywatelskiej nie uszedł uwagi tabloidów. „Super Express” to, co dzieje się wewnątrz największej partii opozycyjnej opisuje: to...

zobacz więcej

Jak dodał, „kiedy mamy do czynienia z walką o wartości, także europejskie, ale przede wszystkim o uczciwość, transparentność i sprawiedliwe wydatkowanie pieniędzy, to nie ma mowy o zgniłych kompromisach”.

– Jestem przekonany, że wkrótce wyborcy nie tylko Koalicji Obywatelskiej, ale całej opozycji, docenią tych, którzy walczyli o wartości, a nie układali się pokątnie z rządem, którego premier dziś stawiany jest w absolutnie złym świetle za organizację nielegalnych wyborów – mówił lider Platformy.

Na czwartym miejscu w sondażu United Surveys uplasowała się Lewica, na którą chce zagłosować 9,6 proc. ankietowanych. Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja, na którą chce zagłosować 8,6 proc. Polaków.

Zobacz także: Katastrofalny sondaż dla PO. „Wyborcza” zmienia tytuł

źródło:

Zobacz więcej