SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Katastrofalny sondaż dla PO. „Wyborcza” zmienia tytuł

Borys Budka, szef Platformy Obywatelskiej (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Borys Budka, szef Platformy Obywatelskiej (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

W najnowszym sondażu poparcia Platforma Obywatelska zdobyła zaledwie 12 proc. głosów. Jeden z dziennikarzy napisał w sieci, że „Gazeta Wyborcza” opisała to badanie opinii publicznej tytułem „Sondaż: Traci tylko KO, wszyscy inni zyskują”. Jednak po edycji miał on już brzmieć: „Sondaż: KO razem z Hołownią mocno wyprzedzają PiS, Lewica punkt w górę”. Sprawa wywołała w sieci wiele śmiechu.

Kolejna sensacja w sondażu. Lewica ostrzy zęby na wyprzedzenie PO

Najnowszy sondaż pokazuje, że Lewica traci już do Platformy tylko 2 pkt. proc. Jeśli wyprzedzą partię Borysa Budki, spadnie ona na czwarte miejsce...

zobacz więcej

W ciągu ostatniego miesiąca  Koalicja Obywatelska straciła 5,8 pkt. proc. poparcia i wynosi ono w maju zaledwie 12 proc. Na czele jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,5 proc. (+0,2), a na drugim miejscu Polska 2050, którą wskazało 22 proc. (+2,9) respondentów.

Michał Olech z 300polityka.pl napisał, że „Gazeta Wyborcza” podkreśliła złą passę frakcji Borysa Budki, ale potem tytuł został edytowany. W nowej wersji miał już wskazywać na porażkę PiS oraz triumf koalicji KO z Polską 2050 – która nota bene nie istnieje.

Zobacz także:  Radni pytają, gdzie zniknął Trzaskowski. Udało nam się dowiedzieć

„Trochę jak z tego starego dowcipu sowieckiego: Brawo, Chruszczow! Kennedy przedostatni” – skomentował na Twitterze Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Kidawa-Błońska: Będę miała udział w wygranej Rafała, bo wywaliłam wybory [WIDEO]

Będę bardzo dumna, jeżeli Rafał (Trzaskowski – red.) wygra i jeżeli będę mogła powiedzieć, że miałam w tym swój udział, bo wywaliłam wybory majowe...

zobacz więcej

Z kolei Michał Kobosko (przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni) dodał jedynie roześmiany emotikon.

„Prawda niechcący wyszła na jaw” – zażartował również poseł Paweł Szramka.

„Tytuły wszędzie indziej, przypomnę, były wariacjami stwierdzenia »katastrofalny wynik PO« czy »PO najniżej w swej historii«” – zauważył publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Zobacz także:  Trzaskowski odchodzi z PO? Poseł Platformy obwinia Budkę

„Z cyklu »zaklinanie rzeczywistości«” – piszą użytkownicy sieci.

źródło:
Zobacz więcej