RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezentacja programu PiS najprawdopodobniej w sobotę

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki (fot. Prawo i Sprawiedliwość)
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki (fot. Prawo i Sprawiedliwość)

Najprawdopodobniej w najbliższą sobotę nastąpi prezentacja „Polskiego Ładu”, czyli nowego programu PiS. Następnie planowany jest objazd najważniejszych polityków partii po kraju z programem i seria wyjazdowych debat – pierwsza w Chełmie – wynika z informacji ze źródeł w PiS.

Kolejny polityk PO ostro wypunktował Budkę i Trzaskowskiego

Szef PO Borys Budka przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Teraz poseł PO Ireneusz Raś przyznał, że jest „rozczarowany” szefem swojej partii. –...

zobacz więcej

Konwencję programową PiS, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno–gospodarczego programu ugrupowania, planowano na 20 marca, ale ze względu na walkę z pandemią koronawirusa została ona przełożona.

Najprawdopodobniej prezentacja programu odbędzie się w najbliższą sobotę. Ostateczna decyzja w tej sprawie – jak zapowiadał szef klubu PiS Ryszard Terlecki – zapadnie podczas spotkania kierownictwa PiS zaplanowanego na czwartek.

Data prezentacji „pewna w 99 proc.”


– Termin jest pewny na 99 proc., ale ostateczna decyzja zależy od kierownictwa – zaznaczył polityk z otoczenia szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Podczas prezentacji program, który jest wypracowywany wspólnie z koalicjantami PiS ze Zjednoczonej Prawicy, Porozumieniem i Solidarną Polską, ma zostać przedstawiony pod nazwą „Polski Ład”. Negocjacje w sprawie propozycji koalicjantów trwają, ale wiele wskazuje, że zakończą się powodzeniem.

Napięcia w PO. Zbiera się prezydium partii

Na wtorkowym posiedzeniu prezydium Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zmierzy się z pytaniami dwóch wiceszefów partii – podaje portal...

zobacz więcej

– To będzie program Prawa i Sprawiedliwości, poszerzony o propozycje naszych koalicjantów. Nie ma więc opcji, że przy wprowadzaniu poszczególnych ustaw, związanych z przedstawionymi propozycjami, jedność Zjednoczonej Prawicy zostałaby zaburzona – mówił polityk z otoczenia kierownictwa partii.

Po ogłoszeniu programu planowany jest objazd po kraju premiera Mateusza Morawieckiego, który będzie prezentował najważniejsze założenia „Polskiego Ładu”.

Zobacz także: Nowy sondaż. „Kanibalizm wewnątrz opozycji nie wszystkim się podoba” 

Ponadto PiS planuje serię wyjazdowych debat, na których eksperci mają poruszać poszczególne elementy programu. Pierwsza planowana jest w Chełmie tydzień po konwencji programowej.

Seria wyjazdowych debat


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Radni pytają, gdzie zniknął Trzaskowski. Udało nam się dowiedzieć

Rafał Trzaskowski odwiedzał ostatnio m.in. Sopot, Rzeszów, Olsztyn, Szczecin i Zieloną Górę. Radni PiS podkreślają, że w czwartek w Warszawie...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki w środę podczas kongresu Impact'21 zapowiedział, że nowy program zostanie przedstawiony w ciągu kilku dni.

– Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego tam, gdzie został on nadwątlony przez COVID–19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy – mówił.

Szef rządu zaznaczył, że „bardzo zasadniczym” czynnikiem w Polskim Ładzie będzie „inwestycja w człowieka” oraz czynnik społeczny, który określił jako „kluczowy”.

źródło:

Zobacz więcej