RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Orlen zamieścił reklamowy tekst w gazetach Polska Press. Redaktor z Onetu na tropie

(fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
(fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

We wczorajszym wydaniu gazet zarządzanych przez Polska Press ukazał się tekst, dotyczący fuzji Orlenu z Lotosem. „Odkrycia” dokonał redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

„Masowe” odejścia z Polski Press? Kania: Rezygnację złożył jeden dziennikarz

Nie jest prawdą, że z portali i gazet Polski Press „lawinowo” odchodzą dziennikarze – oświadczyła w rozmowie z portalem tvp.info dziennikarka...

zobacz więcej

Sprawę skomentował na Twitterze nowy redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. „(…) Nie mówcie mu, ale część sportu i teksty o świecie też idzie z centrali. Bo taka była decyzja poprzedniego właściciela. Zmieniamy to, ale to rewolucja” – napisał Wojciech Mucha.

Publikacja Orlenu w kupionych przez koncern gazetach nie była tekstem redakcyjnym, tylko „materiałem promocyjnym, zgodnie z praktyką przyjętym przez redakcję”.

„Publikacje zamieszczone w tytułach prasowych i serwisach internetowych Polska Press były standardowym działaniem, podjętym w ramach tej współpracy i związanym z promocją ważnej dla PKN ORLEN tematyki poruszonej podczas Kongresu 590” – czytamy w odpowiedzi biura prasowego Orlenu, zamieszczoną przez branżowy magazyn „Press”.

Koncern dodał, że podobną współpracę zawarł z „Dziennikiem Gazetą Prawną” (Infor Biznes) i „Pulsem Biznesu” (Bonnier Business Polska),

Warto dodać, że dziennikarzy Onetu nie oburzył fakt, gdy podczas poprzedniej kampanii prezydenckiej wszystkie gazety koncernu opublikowały tekst wychwalający Małgorzatę Trzaskowską, żonę kandydata PO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Właścicielem Polska Press było wtedy Verlagsgruppe Passau.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej