RAPORT

Wojna na Ukrainie

Radni pytają, gdzie zniknął Trzaskowski. Udało nam się dowiedzieć

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy (fot. PAP/Mateusz Marek)
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy (fot. PAP/Mateusz Marek)

Rafał Trzaskowski odwiedzał ostatnio m.in. Sopot, Rzeszów, Olsztyn, Szczecin i Zieloną Górę. Radni PiS podkreślają, że w czwartek w Warszawie odbędzie się ważna sesja Rady Miasta, ale znów najprawdopodobniej nie będzie na niej Trzaskowskiego. Jak ustalił portal tvp.info, zamiast w stolicy polityk PO będzie tym razem w woj. dolnośląskim i opolskim. – On nie myśli już nawet o Platformie, tylko swojej osobistej przyszłości poza tą partią – ocenia szef klubu radnych PiS w Warszawie Cezary Jurkiewicz.

Kolejny polityk PO ostro wypunktował Budkę i Trzaskowskiego

Szef PO Borys Budka przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Teraz poseł PO Ireneusz Raś przyznał, że jest „rozczarowany” szefem swojej partii. –...

zobacz więcej

– To szczególnie smutne, bo dzisiaj jest istotna sesja, na której jak zwykle chcielibyśmy porozmawiać z panem prezydentem i poruszyć ważne tematy. A Rafał Trzaskowski rozmowę z nami odkłada od dnia, gdy został wybrany na prezydenta Warszawy – mówi portalowi tvp.info Cezary Jurkiewicz.

– Mimo tego, że wiele razy nam to obiecywał, z klubem radnych PiS nie spotkał się nigdy. To też dzieli, bo w różnych miejscach polityk PO mówi, że chce tworzyć nową rzeczywistość i zwracać się do ludzi młodych. Tymczasem w Radzie Warszawy znaczna grupa osób to właśnie ludzie młodzi, dla których pan prezydent ani razu nie znalazł jeszcze czasu – podkreśla samorządowiec.

Zobacz także:  Trzaskowski odchodzi z PO? Poseł Platformy obwinia Budkę

Dodaje, że nie wie, gdzie dokładnie podróżuje Trzaskowski, ale na pewno nie ma go tam, gdzie dzieją się sprawy najważniejsze dla mieszkańców stolicy.

Podróże Trzaskowskiego to urlop, L4 czy obowiązki służbowe?


Tymczasem jak ustalił portal tvp.info, już w piątek Rafał Trzaskowski ma być we Wrocławiu, a po woj. dolnośląskim odwiedzi Opolszczyznę. Tydzień wcześniej również jeździł po Polsce.

Prezydent na wiosennych wagarach. Gdzie jest dziś Rafał Trzaskowski?

Gdy kwitną kasztany, a temperatury szybują wreszcie w górę, uczniowie uciekają ze szkół i zaczyna się wagarowanie. Mają dość długiego roku...

zobacz więcej

„Ile dni pan prezydent przebywał na zwolnieniu chorobowym, a ile dni wykorzystał w ramach urlopu?” Z takim pytaniem zwróciliśmy się do urzędników stołecznego ratusza, ale wciąż nie otrzymaliśmy odpowiedzi (minął tydzień).

– Też próbujemy się dowiadywać, jak to wygląda formalnie – przyznaje Cezary Jurkiewicz.

Zobacz także:  Po co Trzaskowskiemu Campus Polska Przyszłości? „To okręt rezerwowy”

– Patrząc szerzej uważam, że on nie myśli już nawet o Platformie Obywatelskiej, tylko swojej osobistej przyszłości poza tą partią. Tymczasem wykazuje się cechą, która jest zła u polityków. To, co dominuje w przekazie Zjednoczonej Prawicy to dotrzymywanie swoich obietnic. Prezydent stolicy powinien dotrzymywać obietnic, jakie złożył warszawiakom. Zdecydowanie tego nie robi – dodaje.

120. rocznica urodzin rotmistrza. Kim był Witold Pilecki?

Dziś 120. rocznica urodzin rotmistrza.

zobacz więcej

Radny o Trzaskowskim: Kłamstwo ma krótkie nogi


Radni Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że na czwartkowej sesji chcieli zapytać m.in. „dlaczego rękami urzędników i poprzez projekty w budżecie obywatelskim Trzaskowski próbuje realizować swoje obietnice, jakie składał mniejszościom seksualnym”.

Inny ważny temat to kandydatura Jolanty Brzeskiej na honorowego obywatela Warszawy. Radni PiS uważają, że ten projekt może połączyć warszawiaków, bo śmierć Jolanty Brzeskiej była „niezwykle symboliczna”.

– W skutek reprywatyzacji ucierpiało kilkadziesiąt tysięcy osób. Myślę, że z tego powodu sesja będzie bardzo ważna. Żałuję, że znów nie będzie na niej prezydenta, który mógłby skłonić klub radnych Koalicji Obywatelskiej do zgodzenia się wreszcie na ten gest. Czy my nie jesteśmy w stanie wznieść się ponad politykę i upamiętnić morderstwo niewinnej osoby, która oddała swoje życie w obronie ludzi? – pyta Jurkiewicz.

Napięcia w PO. Zbiera się prezydium partii

Na wtorkowym posiedzeniu prezydium Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zmierzy się z pytaniami dwóch wiceszefów partii – podaje portal...

zobacz więcej

Na koniec ocenia, że gdyby prezydent Warszawy rzadko bywał w ratuszu, ale w tym czasie rozwiązywałby problemy mieszkańców w różnych dzielnicach i spotykał się z samorządowcami w Warszawie, to byłoby zupełnie naturalne.

Zobacz także:  Projekt dot. edukacji seksualnej. Radni PiS będą wnioskować do prezydenta Warszawy

– Natomiast obawiam się, że ucieka od odpowiedzialności za piętrzące się realny problemy miasta. Pan prezydent ma taką cechę, że lubi przechodzić do opowieści o rzeczywistości, która wcale nie ma miejsca.  Przypominam jego słynną wypowiedź, gdy chwalił się swoją stanowczą i skuteczną walką z epidemią. To najlepszy przykład, bo uciekając od odpowiedzialności zaczyna on konfabulować, a w polityce kłamstwo ma krótkie nogi. Mieszkańcy stolicy chcą prezydenta aktywnego, ale nie poprzez lansowanie się w mediach w innych miastach – ocenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej