RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzymkowski: PO trawi choroba – trans i opętanie

Oni mogą biegać z logotypami UE po ulicach polskich miast i wiosek, wręczać te flagi i mówić, że Platforma Obywatelska jest wielką formacją prounijną. A w tej chwili PO staje w tym samym szeregu co Konfederacja – powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info wiceminister nauki i edukacji Tomasz Rzymkowski, odnosząc się do działania polityków Platformy ws. Funduszu Odbudowy. Ocenił, że Konfederacja jest jednak konsekwentna, podczas gdy PO to – jak stwierdził – „banda kunktatorów”.

Kolejny polityk PO ostro wypunktował Budkę i Trzaskowskiego

Szef PO Borys Budka przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Teraz poseł PO Ireneusz Raś przyznał, że jest „rozczarowany” szefem swojej partii. –...

zobacz więcej

Rzymkowski pytany w TVP Info, czy jest dla niego jasne, dlaczego Senat przeciąga sprawę ustawy o ratyfikacji Funduszu Odbudowy stwierdził, że można tutaj mówić o „patologicznej determinacji”.

– Platforma Obywatelska już się skompromitowała w Sejmie, nie głosując za środkami budżetowymi i za Krajowym Planem Odbudowy oraz zaprzeczając słowom swojego lidera – ocenił wiceszef MEiN.

Przypomniał, iż lider PO „zaordynował, że mamy się wstrzymać” oraz straszył, że jego formacja zagłosuje przeciwko, mimo że jeszcze w grudniu „grzmiał w Sejmie, że będziemy (PO – red.) w ciemno popierać wszystko to, co rząd polski wynegocjuje”.

To jest logiczna konsekwencja. Oczywiście kompromitująca i powodująca niesamowity ferment i wzburzenie przede wszystkim w szeregach działaczy PO, tych na dole – powiedział Rzymkowski.

Na uwagę, że z tego wynikałoby, iż mamy do czynienia z działaniem nie opartym na żadnych racjonalnych przesłankach, co wydawać się może mało prawdopodobne w przypadku dużej partii politycznej, wiceszef MEiN odparł: – I ludzi, i organizmy społeczne trawią choroby. Uważam, że chyba najlepszym określeniem medycznym na tę chorobę, która trawi w tej chwili PO i satelity, jest F44.3. Dopytywany wyjaśnił, że chodzi o trans i opętanie.

Czytaj także: Poseł PO sprzeciwił się władzom partii

źródło:
Zobacz więcej