RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Duży spadek poparcia dla KO. „Płaci cenę za to, co pokazała w Sejmie”

Duży spadek poparcia dla KO (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
Duży spadek poparcia dla KO (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

W ciągu miesiąca poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło o 6 punktów procentowych – wynika z sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, który opublikowano w czwartek. „KO płaci cenę za to, co pokazała w Sejmie w sprawie unijnych zasobów własnych” – twierdzi cytowana przez gazetę osoba z rządu.

Bez zmian w PO? Raś: Początek upadku nie tylko Budki, ale i całego środowiska [WIDEO]

Poseł Paweł Zalewski domaga się odejścia szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. Nie jest osamotniony. – Mówiąc żargonem piłkarskim to widzę...

zobacz więcej

Z sondażu wynika, że Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć obecnie na 12 proc. poparcia. W badaniu, które zostało opublikowane przez gazetę miesiąc temu, swój głos na to ugrupowanie zadeklarowało się oddać 18 proc. respondentów. Zyskała natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni, której poparcie wzrosło z 19 do 21,9 proc.

Cytowany przez dziennik poseł PO Arkadiusz Myrcha przyznaje, że ten wynik martwi polityków jego ugrupowania. „Widzimy pewien kryzys, mimo że partia i klub podejmują wiele inicjatyw politycznych” – mówi. Dodaje, że trzeba „szybko dokonać diagnozy, przegrupować się i zatrzymać ten trend”.

„KO płaci cenę za to, co pokazała w Sejmie w sprawie unijnych zasobów własnych” – twierdzi z kolei wzmiankowana przez „DGP” osoba z rządu.

Pozycję lidera utrzymał PiS, odnotowując nieznaczny wzrost z 33,3 do 33,5 proc. Umocniło się również poparcie dla Lewicy, która obecnie może liczyć na 9,6 proc. głosów (w poprzednim badaniu było to 8,9 proc.). Z sondażu wynika, że 8,6 proc. respondentów oddałoby swój głos na Konfederację, a 4,3 proc. na PSL - Koalicję Polską.

źródło:
Zobacz więcej