RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nawałnice na Dolnym Śląsku. Od pioruna zapalił się dom w Szczytnej [WIDEO]

Straż pożarna ugasiła pożar budynku jednorodzinnego w miejscowości Szczytna w powiecie kłodzkim na Dolnym Śląsku. Dach domu zapalił się po uderzeniu pioruna. Nad regionem w środę po południu przechodzą burze; w związku z opadami deszczu i silnym wiatrem straż pożarna interweniowała do tej pory 30 razy.

Duże zagrożenie pożarowe w Polsce. Obejmuje połowę kraju

Duże zagrożenie pożarowe występuje w północno-wschodniej, centralnej oraz południowo-wschodniej części Polski – poinformował Instytut Badawczy...

zobacz więcej

Gwałtowna burza przeszła m.in. przez powiat kłodzki; ulewny deszcz padał w gminach Szczytna i Duszniki-Zdrój. W Szczytnej od uderzenia pioruna zapalił się dach budynku jednorodzinnego. Pożar gasiło siedem jednostek straży pożarnej. Niegroźnie ranny został właściciel budynku – przekazał dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu.

Dyżurny poinformował, że do tej pory w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem strażacy w regionie interweniowali 28 razy.

W środę po południu IMGW wydało ostrzeżenie dla południowo-zachodniej części kraju. Prognozowane są tu burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h (lokalnie 90km/h). Miejscami może padać grad.

Przeczytaj też: „Zimnych ogrodników” i „zimnej Zośki”: kiedy przypadają te dni i co oznaczają?

źródło:

Zobacz więcej