RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polski sędzia w finale Ligi Mistrzów. Będzie odpowiadał za VAR

Paweł Gil będzie asystentem VAR (fot. Forum)
Paweł Gil będzie asystentem VAR (fot. Forum)

Paweł Gil będzie jednym z sędziów asystentów VAR podczas finału Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany 29 maja. O miano najlepszej klubowej drużyny Starego Kontynentu będą rywalizować Manchester City i Chelsea Londyn.

Plan transmisji Euro 2020 w TVP. Kto skomentuje mecze Polaków? Jest niespodzianka

Euro 2020 coraz bliżej. Na 11 czerwca zaplanowano mecz otwarcia pomiędzy Włochami a Turcją. Z kolei meczem ze Słowacją Biało-Czerwoni...

zobacz więcej

Sędzią głównym został mianowany Antonio Miguel Mateu Lahoz, asystentami Pau Cebrián Devis i Roberto Díaz Pérez del Palomar, a arbitrem technicznym Carlos del Cerro Grande (wszyscy z Hiszpanii).

Sędzią VAR będzie Alejandro José Hernández Hernández, a asystentami VAR oprócz Polaka będą Juan Martínez Munuera i Íñigo Prieto López de Cerain (wszyscy z Hiszpanii).

W czwartek UEFA ma potwierdzić nową lokalizację finałowego spotkania. Pierwotnie mecz miał się odbyć w Stambule, jednak brytyjski rząd wpisał Turcję na listę krajów, gdzie jest szczególnie duże ryzyko zakażenia wirusem COVID-19. To dla angielskich drużyn oznaczałoby konieczność odbycia kwarantanny. A to nie wchodzi w grę, bo niespełna dwa tygodnie po finale Ligi Mistrzów rozpoczynają się mistrzostwa Europy.

Brytyjski rząd zwrócił się do UEFA z propozycją rozegrania finału na Wembley. Miejscowe władze nie chciały jednak zrezygnować z konieczności kwarantanny dla osób przybywających na Wyspy. A to dotyczyłoby m.in. oficjeli czy piłkarskich sędziów.

W związku z tym wszystko wskazuje na to, że tak jak przed rokiem, finał odbędzie się w Porto. Na stadion ma zostać wpuszczonych 20 tysięcy kibiców (około 40 proc. pojemności stadionu), a oba kluby otrzymają dla swoich fanów po 6 tysięcy wejściówek.

źródło:
Zobacz więcej