RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bomby trafiły w kolejny wieżowiec w Strefie Gazy. Izraelska telewizja pokazała nagranie

To już trzeci zburzony wieżowiec w Strefie Gazy (fot. David Silverman/Getty Images;TT)
To już trzeci zburzony wieżowiec w Strefie Gazy (fot. David Silverman/Getty Images;TT)

W Strefie Gazy runął w środę 14-piętrowy wieżowiec Al-Szoruk, na który izraelskie lotnictwo zrzuciło dwie bomby. To trzeci wysoki budynek w palestyńskiej enklawie zniszczony w tym tygodniu przez izraelskie siły powietrzne. Rośnie liczba ofiar izraelsko-palestyńskiego konfliktu.

Izrael: Kobieta zginęła, bo nie dobiegła do schronu

Sąsiad kobiety, która zginęła we wtorek w palestyńskim ataku rakietowym w mieście Riszon Le Syjon w Dystrykcie Centralnym w zachodnim Izraelu,...

zobacz więcej

Zawalenie się wysokościowca Al-Szoruk, w którym znajdowały się m.in. biura palestyńskiej telewizji Al-Aksa, pokazała izraelska telewizja, a większość komentatorów prognozowała, że Hamas odpowie na to zmasowanym ogniem rakietowym – podaje Associated Press.

Lotnictwo izraelskie zniszczyło już dwa inne budynki: 14-piętrowy biurowiec i 9-piętrowy apartamentowiec. Za każdym razem strona izraelska oddała wcześniej salwy ostrzegawcze, które pozwoliły ludziom na opuszczenie budynków.

Hamas oświadczył we wtorek późnym wieczorem, że wystrzelił w odwecie 130 rakiet na Izrael. Od tego czasu z Gazy wystrzelono ponad 1050 pocisków rakietowych, a izraelskie lotnictwo przeprowadziło kilkaset nalotów na Strefę Gazy.

Ponadto wysłane tam zostały dwie brygady piechoty, co może wskazywać na to, że izraelskie siły przygotowują się do operacji lądowej – pisze AP.

Po stronie palestyńskiej liczba ofiar trwającej od poniedziałku eskalacji sięga co najmniej 48 – podaje Associated Press, powołując się na palestyński resort zdrowia. Ponad 320 osób zostało rannych. Zginęło 14 dzieci.

W Izraelu zginęło sześć osób, w tym trzy kobiety i dziecko, a kilkadziesiąt zostało rannych. Izrael poinformował też o śmierci jednego żołnierza.

Zobacz także: „137 rakiet w pięć minut”. Izraelska armia pokazuje, jak działa Żelazna Kopuła [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej