RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bez zmian w PO? Raś: Początek upadku nie tylko Budki, ale i całego środowiska [WIDEO]

Poseł Paweł Zalewski domaga się odejścia szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. Nie jest osamotniony. – Mówiąc żargonem piłkarskim to widzę pomarańczową kartkę, jeśli chodzi o Borysa Budkę. To nie jest jednak tylko kwestia zmian personalnych. To jest też kwestia tego, aby głos 51 polityków, parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, którzy podpisali się pod listem otwartym w sprawie sytuacji w partii, nie był ignorowany. Zignorowanie takiego głosu byłoby początkiem upadku nie tylko Borysa Budki, ale i całego środowiska – powiedział tvp.info poseł PO Ireneusz Raś.

Sikorski za Budkę? Poseł PO: To jeden z najmądrzejszych polityków, jakich znam [WIDEO]

Poseł PO Ireneusz Raś jest rozczarowany przywództwem Borysa Budki, a w roli lidera partii widziałby Radosława Sikorskiego. Czy to popularny pogląd...

zobacz więcej

Poseł PO Paweł Zalewski chce końca rządów Borysa Budki w partii


– Od Platformy odwrócił się nawet jej człowiek – Bronisław Komorowski. A Borys Budka pyta Rafała Trzaskowskiego, czy ten chce tworzyć swoją własną partię. To jest problem przywództwa, problem Borysa Budki, że nie stworzył dla tych polityków formuły współdziałania. Takie przywództwo należy zmienić – stwierdził poseł PO Paweł Zalewski w rozmowie z „Super Expressem”.

Zobacz także: Trzaskowski odchodzi z PO? Poseł Platformy obwinia Budkę

Tomasz Rzymkowski z PiS: Mam nadzieję, że Budka będzie w bunkrze dowodzenia do wyborów w 2023 roku


Czy Budka posłucha posłów PO i odejdzie ze stanowiska? – Uważam, że nie powinien słuchać takich głosów. Budka powinien trwać na tym stanowisku. Niech dalej rządzi Platformą Obywatelską. Dla nas jako dla Prawa i Sprawiedliwości jest to niezwykle cenne, że kiedyś największe ugrupowanie opozycyjne ma tak światłego przywódcę, który ciągle wywodzi na manowce tę formację polityczną. Mam nadzieję że Budka będzie w tym bunkrze dowodzenia siedział aż do wyborów w 2023 roku. O ile PO w ogóle dotrwa do tego roku – ironizował Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.

Krzysztof Lipiec z PiS: Poseł Paweł Zalewski zaczynał w PiS, więc jego głos może nie być miarodajny


Wątpliwości co do tego, czy Budka może ustąpić ma też poseł PiS Krzysztof Lipiec. – Nie wiem, czy poseł Paweł Zalewski, który postuluje odejście Borysa Budki, jest miarodajnym politykiem dla Platformy Obywatelskiej i czy ma posłuch w tym środowisku. Przypomnę, że jest to poseł, który zaczynał w Prawie i Sprawiedliwości. Być może coś mu pozostało z tego patriotyzmu politycznego i ten apel artykułowany przez posła Zalewskiego nie powinien być traktowany obojętnie. Nam też jako partii rządzącej zależy na tym, żebyśmy mieli do czynienia z opozycją odpowiedzialną. Takim środowiskiem, które jest przewidywalne, a ostatnimi czasy PO pokazała swoje prawdziwe oblicze. Niedługo nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu. Opadły też maski PO jako partii antypolskiej, antyunijnej– przekonywał Lipiec.

Budka znowu bawi i przekonuje... że dzięki Balcerowiczowi mamy sojowe latte

Tygodnik „Newsweek” opublikował wywiad z Leszkiem Balcerowiczem i przedstawił go jako autorytet w dziedzinie ekonomii. Były minister finansów...

zobacz więcej

Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy: Problemy PO szkodzą całej opozycji


Grzegorz Schetyna mówił w Radiu Zet, że problem nie dotyczy jego powrotu na stanowisko przewodniczącego, tylko zorganizowania kierownictwa i przygotowania deklaracji ideowej. Dlaczego ciągle nie ma tego dokumentu?– To dosyć trudna sytuacja, ponieważ na agendzie jest wiele tematów, w których wewnątrz Koalicji Obywatelskiej nie ma pełnej zgody. Mam tutaj na myśli kwestie praw kobiet, aborcji, czy samego Funduszu Odbudowy. W przypadku tej sprawy też była burzliwa dyskusja wewnątrz partii. Są w trudnej sytuacji i mają konkurencję w postaci Polski 2050 Szymona Hołowni, do której przechodzi coraz więcej reprezentantów KO. Takie osłabianie się, wzmacnianie się jednej partii opozycyjnej kosztem drugiej, jest czymś, co nam wszystkim na scenie opozycyjnej bardzo szkodzi– stwierdziła posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

Zobacz także: Libicki: Budka wpadł w pewien polityczny korkociąg

Jan Mosiński z PiS: Myślę że dokument programowy PO jest gotowy, ale boją się go opublikować


– Myślę, że dokument programowy jest gotowy, ale PO paraliżuje strach przed jego opublikowaniem. Mówiąc żartem będzie to taka deklaracja maoistowska, komunistyczna mocno i dlatego zapewne Platforma Obywatelska nie spieszy się z publikacją tego dokumentu. Być może będą jeszcze jakieś retusze, przerysowania w tym dokumencie. PO na pewno zbyt mocno skręciła w lewo, identyfikując się ze zwolennikami „cywilizacji śmierci” i szkodliwymi dla nas ideologiami gender i LGBT. Nie ma zapewne tam nic o gospodarce i solidarności społecznej i tych innych priorytetach, które leżą u podstaw Prawa i Sprawiedliwości– ocenił poseł PiS Jan Mosiński.

źródło:
Zobacz więcej