Seria wygranych gemów i pewny triumf. Iga Świątek czaruje w Rzymie

Iga Świątek pokonała Madison Keys (fot. Oscar J. Barroso / Europa Press Sports via Getty Images)

Godzinę i 25 minut. Tyle czasu potrzebowała Iga Świątek, aby awansować do trzeciej rundy prestiżowego turnieju w Rzymie. Triumfatorka Roland Garrosa wygrała 7:5, 6:1 z Madison Keys.

Iga Świątek w Rzymie. Kontuzja przerwała mecz

Iga Świątek awansowała do 2. rundy tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie po kreczu rywalki – Amerykanki Alison Riske. Mecz...

Najsilniejszą bronią Keys w dzisiejszym meczu był piekielnie mocny serwis. Zagrywka Amerykanki sprawiała Świątek bardzo dużo problemów. Na szczęście Keys dokonywała na korcie niezrozumiałych wyborów. W kilku akcjach zamiast spokojnie przebić piłkę na pole Świątek, wybierała najtrudniejsze z możliwych rozwiązń. A to nie zawsze przynosiło rezultat.

O losach meczu zdecydował dziewiąty gem w pierwszym secie. Wtedy Keys prowadziła 5:3 i miała trzy piłki setowe. Iga dokonała jednak niemożliwego. Zaczęła grać niezwykle skutecznie, a do tego wykorzystała całe mnóstwo niewymuszonych błędów rywalki.

Niesamowita seria Igi

Świątek wygrała dziewięć gemów z rzędu, a rozdrażniona Amerykanka wyraźnie straciła rezon. W trzecim gemie drugiego seta przy stanie 15:30 uderzyła tak mocno, że piłka wylądowała na plandece osłaniającej kort.

Wydawało się, że coś się może zmienić w czwartym gemie. Keys, podobnie jak na początku spotkania, zdobyła kilka punktów, dzięki mocnym serwisom i była bliska szybkiego wygrania gema. Świątek wróciła do gry i znów wymusiła na rywalce kilka błędów, dzięki czemu doprowadziła do równowagi. Amerykanka robiła wszystko, by urwać tego gema, a Polka świetnie pracowała w obronie. W kończącej akcji zaskoczyła rywalkę lobem.

Kontuzja Hurkacza. Musiał poddać mecz

Hubert Hurkacz skreczował w I rundzie turnieju ATP w Rzymie, w której mierzył się z 19-letnim reprezentantem gospodarzy Lorenzo Musettim. W trzecim...

Wtedy było już jasne, że tylko kataklizm może odebrać Świątek wygraną. Świątek wygrała przy swoim podaniu, zapisując na swoim koncie triumf w drugim secie i całym meczu.

WTA 1000 w Rzymie: Z kim Iga zagra w trzeciej rundzie?

W trzeciej rundzie Iga zmierzy z Barborą Krejcikovą. Czeszka specjalizuje się w grze deblowej i mieszanej. Wygrała trzy ostatnie edycje Australian Open. Triumfowała także w pozostałym turniejach wielkoszlemowych.

W rankingu jest sklasyfikowana niżej od Świątek. W aktualnym zestawieniu Czeszka zajmuje 40. miejsce. Iga jest 15.