RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Strzelał z wiatrówki w okna. 15-latek terroryzował sąsiadów

15-latek strzelał w okna z wiatrówki (fot. Shutterstock)
15-latek strzelał w okna z wiatrówki (fot. Shutterstock)

Policja zatrzymała 15-latka, który strzelał z wiatrówki w okna sąsiednich domów, powodując tym straty przekraczające kwotę 10 tysięcy złotych. Nastolatek usłyszał zarzuty. Teraz odpowie za swoje postępowanie przed sądem rodzinnym.

Zatankowała i uciekła. Potrąciła pracownika stacji benzynowej

Policjanci zatrzymali 37-letnią mieszkankę Chwaszczyna, która jest podejrzana o kradzież rozbójniczą. Kobieta po zatankowaniu samochodu odjechała,...

zobacz więcej

W ubiegłym tygodniu do komisariatu w Zielonkach (woj. małopolskie) zgłosił się pokrzywdzony mężczyzna, który poinformował, że boi się wejść na teren swoich posesji, bo w poprzednie dni strzelano tam z przedmiotu przypominającego broń palną. Jak powiedział, strzały oddawane były w okna jego dwóch nowo wybudowanych domów, w wyniku czego uszkodzone zostały szyby w czterech oknach dachowych.

Poszkodowany zgłosił, że sprawcą najprawdopodobniej jest mieszkaniec jednego z pobliskich domów, bo „był widziany przez inne osoby, kiedy strzelał z balkonu w kierunku jego budynków”.

„Policjanci udali się na miejsce, gdzie potwierdzili, że uszkodzenia rzeczywiście mogły powstać od strzałów. Są to niezamieszkane budynki, jednak odwiedzane przez właściciela i inne osoby, więc całe szczęście, że w czasie ostrzałów nikt tam nie przebywał. Pokrzywdzony straty wycenił na kwotę ponad 10 tysięcy złotych” – podkreśla podkom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie cytowana przez „Gazetę Krakowską”.

Policjanci zapukali do drzwi domniemanego sprawcy, jednak nikt nie otwierał. Kiedy już policjanci dostali się do środka, przeszukali dom i znaleźli dwie wiatrówki. Okazało się, że strzelaninę urządził sobie 15-latek.

Nastolatek został doprowadzony do komendy. W obecności swojego opiekuna prawnego usłyszał zarzut zniszczenia. Przyznał się do winy, jednak dodał, że nie miał świadomości wyrządzenia takich szkód wiatrówką.

O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Czytaj także: Strzelał do psów i kotów. 60-latek zatrzymany [WIDEO]

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej