RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

Ferdynand Matysik (fot. Teatr Polski we Wrocławiu)
Ferdynand Matysik (fot. Teatr Polski we Wrocławiu)

Zmarł Ferdynand Matysik, wybitny aktor filmowy i teatralny – poinformował Teatr Polski we Wrocławiu. Miał 90 lat.

Nie żyje aktor Marcin Król. Zginął w wypadku na budowie

Aktor i reżyser Marcin Król zginął w piątek w wypadku na budowie. Miał zaledwie 31 lat. O śmierci mężczyzny poinformowała jego żona. Dwa lata temu...

zobacz więcej

Ferdynand Matysik zmarł 9 maja w wieku 90 lat. Pogrzeb artysty odbędzie się w piątek, 14 maja 2021 roku o godz. 13 w kościele św. Wawrzyńca we Wrocławiu.

„Na zawsze pozostanie w naszych sercach. Rodzinie i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia” – napisali pracownicy Teatru Polskiego we Wrocławiu, z którym aktor był związany.

Matysik urodził się w 1931 r. Ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Grał na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku, później w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie.

Aktor ponad sto ról zagrał w Teatrze Polskim we Wrocławiu, gdzie pracował od 1964 do 2007 r. Był też znany z ról w filmach i serialach takich jak: „Popiół i diament”, „Sami swoi”, „Kogel-mogel”, „Stawka większa niż życie”, „Daleko od szosy”, „Świat według Kiepskich”.

Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

�� Z ogromnym żalem żegnamy Ferdynanda Matysika – wybitnego aktora filmowego i teatralnego, członka zespołu artystycznego...

Opublikowany przez Teatr Polski we Wrocławiu Środa, 12 maja 2021

źródło:
Zobacz więcej