RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tom Jones wydał nową płytę

Jones śpiewa o życiu, śmierci, starzeniu się (fot. GettyImages/Michael Kovac/WireImage)
Jones śpiewa o życiu, śmierci, starzeniu się (fot. GettyImages/Michael Kovac/WireImage)

Tom Jones wydał nową płytę pt. „Surrounded By Time”. Podejmuje na niej refleksje nad życiem, śmiercią, starzeniem się i zmaganiem z bólem po utracie bliskich.

Po blisko 200 dniach przerwy La Scala ponownie otwarta

zobacz więcej

Od kilkunastu lat w niemal każdym wywiadzie jest pytany, kiedy zamierza przejść na emeryturę. Zawsze odpowiada, że nigdy. Mimo że przekroczył osiemdziesiątkę, jego charakterystyczny, głęboki baryton nadal brzmi potężnie. Stara się o niego dbać: nie przeziębiać się, pić dużo wody i trzymać się z dala od używek (choć jego słabością bywają kubańskie cygara).

Ale nie tylko dzięki głosowi kariera Toma Jonesa trwa. Sukces zawdzięcza gotowości do szukania nowych rozwiązań w muzyce i współpracy z młodymi artystami. Mógłby odcinać kupony od dawnych przebojów, jak „It's Not Unusual”, „Delilah”, „Green, Green Grass of Home” lub „Sex Bomb”. Zamiast tego wybiera się jednak w nową muzyczną podróż.

Nowa płyta Toma Jonesa


Jego najnowsza płyta „Surrounded By Time” to zaskakujące współbrzmienie gospel, country, psychodelicznego rocka z lat 60. i 70. Brzmi niekiedy zadziwiająco mrocznie, bywa bolesną medytacją nad upływającym czasem, pożegnaniem z bliskimi, którzy odeszli. W utworze „I Won't Crumble With You If You Fall” Jones oddaje hołd swojej zmarłej żonie, a jednocześnie deklaruje, że nawet największe cierpienie nie pociągnie go na samo dno.

Piosenki „Ol' Mother Earth”, „I'm Growing Old” i „Lazarus Man” są poruszającymi rozważaniami nad starzeniem się, śmiercią, możliwością powrotu i odrodzenia. Na płycie znajdziemy cover „One More Cup of Coffe” Boba Dylana, jest akcent polityczny. W utworze „Talking Reality/ Television Blues” muzyk przemyca krytykę Donalda Trumpa , śpiewając o iluzji, jaką jest w stanie wykreować telewizja, stając się potężnym narzędziem manipulacji.

Zobacz także: Nagrody muzyczne Brit Awards wręczone. W hali tysiące osób

Eurowizja. Brzozowski już w Rotterdamie „Trzymajcie kciuki”

Reprezentant Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji Rafał Brzozowski jest już w Rotterdamie. – Już się nie mogę doczekać, kiedy wykonam utwór...

zobacz więcej

Artysta zawsze miał dar trafiania na właściwych ludzi we właściwym czasie. Przypadkiem poznał Elvisa Presleya, artyści się zaprzyjaźnili. Do odpowiada na pytania, jaki Elvis był naprawdę.

Nie sposób wymienić całej listy nagród i wyróżnień, które zdobył przez 60 lat kariery. Najważniejszy był jednak tytuł szlachecki, jaki otrzymał w 1998 r. od królowej Elżbiety II W ten sposób z niedoszłego górnika przeistoczył się w szlachcica.

Sam przekonuje, że „sława nigdy go nie męczyła”. – Daje mi to, co innym często odbiera – powiedział w jednym z wywiadów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej