RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski odchodzi z PO? Poseł Platformy obwinia Budkę

Borys Budka i Rafał Trzaskowski. To koniec ich współpracy w Platformie Obywatelskiej? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Borys Budka i Rafał Trzaskowski. To koniec ich współpracy w Platformie Obywatelskiej? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski został zapytany, czy wiceszef PO Rafał Trzaskowski jest już jedną nogą poza partią. – Jeżeli tak jest, to jest to odpowiedzialność Borysa Budki – skomentował Zalewski. Jak dodał, „Budka musi odejść z funkcji szefa PO”.

Opozycja kpiła i rozpowszechniała memy. Oto zdjęcia zrobione 2,5 roku później

Gdy w 2018 roku politycy PiS wbijali łopaty przy budowie kanału na Mierzei Wiślanej, opozycja kpiła. Rozpowszechniano memy i sugerowano, że...

zobacz więcej

W rozmowie z „Super Expressem” Paweł Zalewski ocenił, że największy problem Platforma Obywatelska ma obecnie z przywództwem.

Zaznaczył, że od ich ugrupowania odwrócił się już nawet bardzo związany z PO polityk Bronisław Komorowski.

„A Borys Budka pyta Rafała Trzaskowskiego, czy ten chce tworzyć swoją własną partię. To jest problem przywództwa, problem Borysa Budki, że nie stworzył dla tych polityków formuły współdziałania. Takie przywództwo należy zmienić” – apelował w rozmowie Zalewski.

Zobacz także:  Sikorski za Budkę? Poseł PO: To jeden z najmądrzejszych polityków, jakich znam

Przypomniał, że ostatnie badania opinii publicznej również potwierdzają fatalną kondycję Platformy.

„Niepokoi nas także, że nasze sondaże spadły z poziomu 31 proc. w momencie objęcia partii przez Borysa Budkę, do obecnych 15 proc.” – stwierdził.

Paweł Zalewski uważa, że jest wiele osób, które mogłyby zastąpić Budkę jako szefa partii. Przyznał, że na to stanowisko nie powróci jednak najprawdopodobniej Grzegorz Schetyna.

Wałęsa ujawnił, ile ma na koncie. „Wcześniej pieniądze same przychodziły”

Były prezydent Lech Wałęsa szuka w internecie możliwości dorobienia. Zapytany teraz, co najlepiej potrafi robić, odpowiedział: „Dobre wrażenie przy...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski założy własną partię?


Zapytany, czy Rafał Trzaskowski jest już jedną nogą poza PO, odpowiedział: „Jeżeli tak jest, to jest to odpowiedzialność Borysa Budki”.

Ocenił, że lider partii musi skupiać wokół siebie różne partyjne frakcje i tworzyć przestrzeń do współdziałania. Ponieważ Budka nie potrafi tego robić, musi zdecydować się na odejście.

Zobacz także:  Kolejny polityk PO ostro wypunktował Budkę i Trzaskowskiego

Zalewski dodał nawet, że w jego opinii Budka zdaje sobie sprawę, iż „jego przywództwo jest w runie”. „Widzi sondaże i widzi, że jego skuteczność w rozmowach z partnerami z opozycji jest żadna” – stwierdził.

Najnowsze badania pokazują bowiem, że odrzucając strategię reszty opozycji i sprzeciwiając się rządowemu projektowi ws. Krajowego Planu Odbudowy,  Platforma Obywatelska jeszcze mocniej zniechęciła do siebie wyborców.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej