RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wałęsa ujawnił, ile ma na koncie. „Wcześniej pieniądze same przychodziły”

Lech Wałęsa, były prezydent RP i wieloletni lider Solidarności (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images))
Lech Wałęsa, były prezydent RP i wieloletni lider Solidarności (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images))

Były prezydent Lech Wałęsa szuka w internecie możliwości dorobienia. Zapytany teraz, co najlepiej potrafi robić, odpowiedział: „Dobre wrażenie przy robotach odpłatnych.” Zaznaczył, że kiedyś pieniądze same do niego przychodziły, a teraz sytuacja jest znacznie gorsza. – Dzisiaj mi tam zostało chyba 5 tys. zł tylko na koncie – podkreślił.

Wałęsa wytoczył Cenckiewiczowi proces. Zaskakujący finał rozprawy

„To już dziś! Wałęsa kontra ja w sądzie w Warszawie” – poinformował rano prof. Sławomir Cenckiewicz i przypomniał, że chodzi o książkę „Wałęsa....

zobacz więcej

Polskie media obiegło niedawno nietypowe ogłoszenie w sprawie pracy. Lech Wałęsa, który od lat narzeka na problemy finansowe, zamieścił ogłoszenie na portalu flexi.pl. Reklamował się jako „doświadczony przywódca i świetny mówca”.

Wałęsa podkreślał, że chce „dzielić się swoją wiedzą”. „Mimo, że mam emeryturę prezydencką, ale też czuję, że chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w budowaniu dobrego imienia Polski w świecie” – pisał.

Zobacz także -> Lech Wałęsa usunął nagranie z żoną. „Wszystko kontrolowałem”

Teraz o szczegóły tej sprawy został zapytany podczas rozmowy z Radiem ZET. – Dla mnie pieniądze były boczną sprawą, w ogóle mnie nie interesowały. A kiedy miałem pozycję dobrą, to same do mnie przychodziły (...). Rozdawałem, co miałem, no i teraz patrzę: no mnie nie starcza – opisywał Wałęsa.

Przyznał, że miał spore zapasy i to mu wystarczało. Żyli z żoną na tyle rozrzutnie, że gdy były prezydent dostawał miesięcznie 5 tys. zł emerytury, żona wydawała 7 tys. zł.

– Dzisiaj mi tam zostało chyba 5 tys. tylko na koncie – zaznaczył.

„Przywódca i świetny mówca” szuka pracy. Ile Wałęsa chce dostać za godzinę?

O problemach finansowych Lech Wałęsa mówi nieprzerwanie od początku epidemii koronawirusa, która odebrała mu możliwość zagranicznych wyjazdów....

zobacz więcej

Lech Wałęsa szczerze o swoim pogrzebie


Prowadzący rozmowę poruszył też ciekawy wątek pogrzebu. Wałęsa deklarował bowiem w przeszłości, że jego pożegnanie powinno być krótki. Teraz podtrzymał tamten apel: „Żadnych przemówień, króciutko, nie zawracać głowy, było, minęło.”

Zobacz także -> Przeprosiny za „Bolka”? Sąd Najwyższy rozstrzygnął spór Wałęsy z Wyszkowskim

O kwestię finansów Lecha Wałęsę zapytało również TVN. Były prezydent odpowiedział nawet na pytanie, co naprawdę najlepiej potrafi robić. – Dobre wrażenie przy robotach odpłatnych – zaznaczył.

Na pytanie czy jest z zawodu dyrektorem przyznał, że tak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej