RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Setki ludzi złożyły hołd ofiarom masakry w Kazaniu

Setki ludzi przyszły przed budynek gimnazjum w Kazaniu, by uczcić pamięć ofiar zastrzelonych przez 19-letniego byłego ucznia tej szkoły. Na szkolnych ławkach położyli kwiaty i zabawki. W wyniku ataku zginęło siedmioro uczniów i dwie nauczycielki.

Strzały i wybuch w gimnazjum. Są ofiary

11 do 13 osób zginęło po tym, jak do szkoły w Kazaniu wtargnęło prawdopodobnie dwóch nastolatków, którzy otworzyli ogień do uczniów. Jedną z ofiar...

zobacz więcej

Na ulicy przed szkołą wystawiono ławki nakryte czerwonym aksamitem. Za ogrodzeniem, na podwórzu szkoły, wciąż pracują funkcjonariusze Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

19-letni Ilnaz Galawijew wszedł do gimnazjum nr 175, które sam ukończył kilka lat temu, i otworzył ogień do uczniów. Po masakrze został aresztowany i przesłuchany.

Według oficjalnych danych zginęło dziewięć osób, a 21 jest rannych. Wśród zabitych jest siedmioro kilkunastoletnich uczniów i dwie nauczycielki.

Minister zdrowia Rosji Michaił Muraszko poinformował, że dwoje rannych uczniów jest w ciężkim stanie. Agencja TASS podała, że takich osób jest sześcioro. Większość rannych to uczniowie w wieku mniej niż 15 lat.

Strzały na amerykańskim osiedlu. Nie żyje matka i 3-miesięczna córka

Nie żyje kobieta i jej 3-miesięczna córka, a trzy osoby – kobieta, dwie nastolatki – zostały ranne, po tym jak napastnik otworzył ogień na osiedlu...

zobacz więcej

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął śledztwo dotyczące masowego zabójstwa. Z relacji mediów wynika, że sprawca z bronią myśliwską bez przeszkód wszedł do szkoły, nie zatrudnia ona ochroniarzy.

Przewodniczący Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji) Wiaczesław Wołodin napisał w mediach społecznościowych, że należy rozważyć „propozycje, by zrezygnować z anonimowości w internecie”, tak aby zapobiec podobnym wydarzeniom.

W Tatarstanie – regionie Federacji Rosyjskiej, którego głównym miastem jest Kazań, 12 maja ogłoszono dniem żałoby.

źródło:

Zobacz więcej